راهکارهای کاهش آلودگی هوا در پاییز و زمستان کرونایی بیشتر از گذشته اهمیت دارد

0 18

در پی بروز نگرانی‌هایی از تاثیر آلودگی هوا بر شیوع کرونا، معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست با بیان اینکه این سازمان پیشنهادات و راهکارهای کاهش آلودگی هوا در شش ماهه دوم امسال را با ستاد ملی مقابله با کرونا درمیان گذاشته است، گفت: «امسال به علت شیوع بیماری کرونا در کشور، نمی‌توانیم تردد خودروها و الگوهای ترافیکی را کاهش دهیم. از این‌رو باید برای کاهش آلودگی از سایر منابع چاره‌ای بیندیشیم.»

 چندی پیش عیسی کلانتری، رییس سازمان حفاظت محیط زیست،  اظهار کرده بود که متاسفانه امسال آلودگی هوا مصادف با شیوع کرونا شده است و طبق مستندات و مقالات علمی هر واحد افزایش در غلظت ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون، موجب افزایش ۸ درصدی تلفات بیماران کرونایی می‌شود که حتی در برخی مقالات این رقم تا ۱۵ درصد می‌رسد. بنابراین باید در فصل سرما تکلیف‌مان را با خودروهای دیزلی، کامیون‌ها، اتوبوس‌ها و نیروگاه‌هایی که از مازوت استفاده می‌کنند، روشن کنیم.»

تحقیقات نشان داده‌اند که ویروس کرونا می‌تواند از طریق ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون منتقل شود و به همین دلیل آلودگی هوا امکان ابتلا به بیماری کووید ۱۹ را افزایش ‌می‌دهد. در کشور ما نیز هر ساله طی پاییز و زمستان با آلودگی هوا و افزایش غلظت ذرات معلق مواجه هستیم و به نظر می‌رسد که امسال با شیوع ویروس کرونا، خسارات آلودگی هوا بیشتر از گذشته باشد. بنابراین باید از اکنون برنامه مشخص و راهکارهای کاهش آلودگی هوا را در نظر داشته باشیم.

 دریافت معاینه فنی برتر؛ یکی از راهکارهای کاهش آلودگی هوا

مسعود تجریشی، معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست، اظهار کرد: «متاسفانه امسال نمی‌توانیم بر کاهش تردد خودروها برنامه‌ریزی کنیم؛ چرا که اگر بگوییم مردم از خودروهای شخصی استفاده نکنند، به وسایل حمل و نقل عمومی روی آورده و اصل رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی از بین خواهد رفت.»

وی افزود: «استفاده از سوخت مازوت در نیروگاه‌ها، طی پاییز و زمستان بر آلودگی هوا اثر دارد. از این‌رو یکی از راهکارهای پیشنهادی کاهش آلودگی هوا به ستاد کرونا، ممنوعیت استفاده از مازوت در تعدادی از نیروگاه‌های نزدیک مناطق مسکونی است. این موضوع درحال پیگیری است و به‌زودی به جمع‌بندی خواهیم رسید.»

وی تصریح کرد: «چنانچه سازمان هواشناسی بتواند سه روز قبل از وقوع آلودگی هوا و وارونگی دما آن را پیش‌بینی کرده و به ما اطلاع دهد، با همکاری دستگاه‌ها می‌توان شرایطی را ایجاد کرد که از شدت آلودگی کاسته شود.»

به گفته تجریشی در این شرایط دیگر راهکارهای کاهش آلودگی هوا مانند ممنوعیت تردد کامیون‌ها، ممنوعیت فعالیت‌های عمرانی و… می‌تواند در دستور کار قرار گیرد.

پیش از این سید محمد مجابی، فعال محیط زیست، گفته بود که برای مدیریت آلودگی هوا طی شش ماهه دوم امسال که با شیوع بیماری کووید ۱۹ همزمان شده است، اجرای قانون هوای پاک باید یکی از از مطالبات جدی سازمان حفاظت محیط زیست و مردم باشد.

حسین شهیدزاده، مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، نیز اظهار کرده بود که براساس مرحله سوم «طرح کاهش» شرط ورود خودروها به محدوده طرح ترافیک، این است که معاینه فنی برتر را از مراکز مربوطه دریافت کنند. متاسفانه این مصوبه قانونی حدود سه سال است که روی زمین مانده؛ بنابراین یکی از راهکارها و قوانینی که می‌توان امسال لااقل به‌دلیل مشکلات ناشی از شیوع کرونا اجرایی کرد، این مصوبه قانونی است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.