دولت سعودی در کنار ملت فلسطین / ترامپ: ریاض به توافق خواهد پیوست

0 13

اخیرا دولت سعودی ادعا کرده که در کنار ملت فلسطین می‌ایستد و همه تلاش خود را برای رسیدن به صلح عادلانه و جامع در ارتباط با پرونده فلسطین به کار می‌گیرد. سه شنبه شب هیات دولت سعودی به دنبال امضای توافق سازش امارات و بحرین با اسرائیل در کاخ سفید مدعی شد که دولت سعودی در کنار ملت فلسطین قرار دارد.

ماجد بن عبدالله القصبی، وزیر اطلاع رسانی عربستان در بیانیه‌ای اظهار داشت که هیات دولت این کشور، در جلسه روز سه شنبه به ریاست ملک سلمان بر حاکمیت، وحدت و حفظ تمامیت ارضی کشورهای عربی و همچنین مقاومت در کنار ملت فلسطین تاکید کرده است.

در ادامه بیانیه وی آمده است: «ما تمام تلاش خود را به کار می‌گیریم تا به راه حل عادلانه و جامعی درباره پرونده فلسطین و تاسیس دولت مستقل فلسطین در مرزهای ۱۹۶۷ به پایتختی قدس شرقی، دست پیدا کنیم.»

همزمان با این بیانیه دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا ادعا کرده که عربستان هم «در زمان مناسب» به توافق امارات و بحرین با اسرائیل خواهد پیوست.

ترامپ اضافه کرد: «با پادشاه و ولی عهد سعودی درباره عادی سازی روابط با اسرائیل رایزنی انجام داده‌ام و آن‌ها به این توافق خواهند پیوست.»

با وجود مخالفت واکنش‌های بین‌المللی و فلسطینیان، توافق‌نامه عادی سازی کامل روابط بحرین و امارات با رژیم صهیونیستی سه شنبه شب در کاخ سفید و در حضور دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا امضا شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.