دور دوم انتخابات مجلس یازدهم آغاز شد

0 16

دور دوم انتخابات مجلس یازدهم در ده حوزه انتخابیه از ساعت هشت صبح امروز با رقابت بیست نامزد برای ده کرسی مجلس آغاز شد.

این انتخابات در حوزه های انتخابیه سمیرم و لنجان در استان اصفهان، حوزه انتخابیه آبدانان، دهلران، بدره و دره شهر در استان ایلام، حوزه انتخابیه کرج، فردیس و اشتهارد در استان البرز، حوزه انتخابیه زنجان و طارم در استان زنجان و حوزه انتخابیه اهواز، کارون، باوی و حمیدیه در استان خوزستان، حوزه انتخابیه بیجار در استان کردستان، حوزه انتخابیه کرمانشاه و دالاهو و اسلام آباد غرب در استان کرمانشاه، حوزه انتخابیه کردکوی، ترکمن، گمیشان و بندر گز در استان گلستان برگزار خواهد شد.

همچنین با رد شدن صلاحیت یکی از نامزدها از سوی شورای نگهبان، انتخابات در حوزه انتخابیه میانه در استان آذربایجان شرقی به سال ۱۴۰۰ موکول شد. 

براساس اعلام ستاد انتخابات کشوری، مدت برگزاری دور دوم انتخابات مجلس یازدهم ۱۰ ساعت خواهد بود که امکان دارد در صورت لزوم یک یا دو ساعت تمدید شود. افرادی که در مرحله اول رای نداده باشند و همچنین حاضران در همان حوزه‌ای که در مرحله اول رای دادند، می‌توانند در این انتخابات شرکت کنند.

سید اسماعیل موسوی، دبیر ستاد انتخابات، درباره مدارک مورد نیاز برای رای دادن در دور دوم انتخابات مجلس اظهار کرد: «متولدین ۲۱ شهریور ۱۳۸۱ به قبل می‌توانند با در دست داشتن شناسنامه و کارت ملی یا شماره ملی در این انتخابات شرکت کنند؛ یعنی حتی بدون کارت ملی، شماره ملی کفایت می کند.»

وی افزود: «با همکاران سازمان ثبت احوال در سراسر کشور هماهنگی‌هایی صورت گرفته است. بدین ترتیب در صورتی که متقاضیان شرکت در انتخابات کدملی هم نداشته باشند، می‌توانند به ثبت احوال مراجعه و کد ملی خود را به منظور شرکت در انتخابات اخذ کنند. توصیه می‌کنیم مردم در شعب اخذ رای نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی جدی‌تر بوده و در روز رای گیری حتما خودکار شخصی به همراه داشته باشند. همچنین در این شعب داشتن ماسک و دستکش و رعایت فاصله گذاری اجتماعی الزامی است.»

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.