دورکاری کارمندان اپل بعد از کرونا هم دائمی می شود

مدیرعامل اپل با ابراز رضایت از دورکاری کارمندان اپل پیش بینی کرد برخی عادت‌های کاری جدید بعد از عبور از بحران کرونا هم دائمی خواهد شد.

تیم کوک در مصاحبه‌ای در فستیوال آتلانتیک اظهار داشت: «بعضی از کارها به شکل مجازی واقعا به خوبی جواب می‌دهند. پس دلیلی ندارد اپل به شکلی که سابق بر این بود، برگردد».

وی بیش از این جزئیاتی ارائه نکرد و تنها گفت: «با وجود اینکه با ۸۵ تا ۹۰ درصد دورکاری کارمندان اپل روبرو بودیم، اپل واچ سری ۶ و آی پدهای جدید رونمایی شده‌اند».

البته مدیرعامل اپل یادآور شد که دورکاری عینا شبیه به حضور فیزیکی در محل کار نیست؛ به عنوان مثال کارمندان با یکدیگر مواجهه ندارند و این مسئله ممکن است بازدارنده خلاقیت آن‌ها شود. وی ابراز امیدواری کرد که اکثر کارمندان این شرکت بتوانند تا سال آینده به دفاتر خود از جمله مقر کشتی فضایی پنج میلیارد دلاری اپل در کالیفرنیا برگردند.

در این باره اظهارات کوک برخلاف نظرات رید هستینگز، موسس نتفلیکس است که هفتم سپتامبر در مصاحبه‌اش با روزنامه وال استریت ژورنال گفته بود: «دورکاری کاملا منفی و بی‌فایده است و کارمندان این شرکت پعد از اینکه اکثر مردم نسبت به کرونا واکسینه شدند، به محل کار بازخواهند گشت».

بر اساس گزارش بیزنس اینسایدر، هفته گذشته فیس بوک نیز اعلام کرد در جستجوی مدیری برای دورکاری است. همچنین گوگل در ژوئیه اعلام نمود که از کارمندانش خواسته تا تابستان سال ۲۰۲۱ به دورکاری ادامه دهند. علاوه بر این جک دورسی، مدیرعامل توییتر در ماه مه تحت ایمیلی اعلام کرد که کارمندانش این اختیار را دارند که تا مدت نامعلوم و حتی بعد از اتمام قرنطینه کووید-۱۹ به کار از خانه ادامه دهند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.