دورکاری نیمه وقت کارمندان مایکروسافت حتی پس از کرونا ادامه خواهد داشت

0 8

مدیران این شرکت درخصوص دورکاری نیمه وقت کارمندان مایکروسافت اعلام کردند که حتی بعد از بی‎خطر بودن بازگشت به دفاتر، انعطاف‌پذیری بیشتری برای کار از خانه وجود خواهد داشت.

براساس دستورالعمل جدید مایکروسافت، کارمندان این شرکت اجازه دارند کمتر از ۵۰ درصد از تایم کاری را به صورت دورکاری سپری کنند. کارمندان می‌توانند موافقت مدیران را برای دورکاری تمام وقت درخواست کنند و یا حتی به محل جدیدی نقل مکان کرده و حقوق‌شان را مطابق با وضعیت جغرافیایی محل مذکور دریافت کنند.»

مایکروسافت آخرین بار به کارمندان آمریکایی اعلام کرد که انتظار دارد دورکاری حداقل تا ژانویه سال ۲۰۲۱ ادامه داشته باشد.

سیاست جدید دورکاری نیمه وقت کارمندان مایکروسافت

یک سخنگوی مایکروسافت در بیانیه‌ای به شبکه CNBC  درمورد دورکاری نیمه وقت کارمندان مایکروسافت گفت: «ما این هفته دستورالعمل جدید را با کارمندان‌مان در میان گذاشتیم تا بتوانند برای گزینه‌های پیش روی‌شان برنامه‌ریزی کنند. هدف ما این است که شیوه کار کردن را به مرور زمان و براساس نظر کارمندان، دیتا و تعهدمان به حمایت از سبک کاری اشخاص و نیازهای کسب و کار متحول کنیم.»

مایکروسافت به سیاست جدید خود تحت عنوان مدل هیبریدی اشاره کرد که مانند دورکاری دائمی و تمام وقت ارائه شده از سوی سایر شرکت‌های فناوری مانند توییتر نیست اما به سیاست دورکاری فیس بوک نزدیکتر است که اخیرا اجازه داده کارمندان با موافقت مدیرشان به دورکاری بپردازند و به منطقه دیگری نقل مکان کرده و بر اساس شرایط منطقه مذکور حقوق دریافت کنند.

پیش از این در ماه می مارک زاکربرگ، مدیرعامل فیس بوک پیش‌بینی کرده بود که ۵۰ درصد از کارمندان در پنج تا ۱۰ سال آینده به صورت دورکاری فعالیت خواهند کرد. بر اساس گزارش شبکه CNBC، با این وجود بعضی از مشاغل مایکروسافت مانند مدیریت دیتاسنتر نیازمند حضور کارمندان در محل است. سیاست جدید دورکاری نیمه وقت کارمندان مایکروسافت برای هر کارمندی با توجه به موقعیت شغلی وی متفاوت خواهد بود.

طبق جدیدترین آمار منتشره، در حال حاضر بیشتر از ۱۶۶ هزار کارمند در مایکروسافت مشغول به کار هستند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.