دهکده ورزشکاران بازی های المپیک توکیو برای رسانه ها رونمایی شد

به گزارش چاپارنیوز، دهکده ورزشکاران بازی های المپیک توکیو حدود یک ماه قبل از شروع بازی ها با اقدامات پیشرفته برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در رسانه ها رونمایی شد.

حدود ۱۸,۰۰۰ ورزشکار و مقامات قرار است در ۲۱ ساختمان مسکونی در داخل دهکده ۴۴ هکتاری در منطقه ساحلی هارومی توکیو با هم زندگی کنند.

 دهکده ورزشکاران بازی های المپیک توکیو تا استادیوم اصلی ۶ کیلومتر فاصله دارد.
ورزشکاران و سایر افراد در دهکده، روزانه از نظر ویروس کرونا مورد آزمایش قرار می گیرند و باید همیشه ماسک بزنند، جز هنگام غذا خوردن، آشامیدن و تمرین. باید فاصله فیزیکی را رعایت کنند. تعداد صندلی های سالن غذاخوری اصلی کاهش یافته است.

۷۵ درصد از ساکنان دهکده های المپیک و پارالمپیک احتمالی، از جمله حدود ۱۵,۰۰۰ ورزشکار، قبلاً واکسینه شده اند یا در معرض واکسیناسیون قرار دارند و با شروع بازی ها این رقم به بیش از ۸۰ درصد می رسد.

کمیته بین المللی المپیک در مجموع ۴۰,۰۰۰ دوز واکسن فایزر را به ژاپن ارائه کرده است.

در دهکده ورزشکاران، کافه، گل فروشی، بانک، آتلیه عکس، فروشگاههای فروش کالاهای رسمی المپیک، اداره پست و خشکشویی در طول اقامت ورزشکاران، فعال خواهند بود.

واحدهای مسکونی بین ۱۴ تا ۱۸ طبقه هستند و ۱۸,۰۰۰ تخت برای ورزشکاران و کارکنان در طول بازیهای المپیک و ۸,۰۰۰ تخت در طول بازیهای پارالمپیک خواهند داشت. در هر اتاق حداکثر دو تخت وجود دارد.

دور تخت ها از مقوای قابل بازیافت محکم ساخته شده اند، که نشان دهنده تلاش برگزار کنندگان برای میزبانی یک بازی دوستانه و سازگار با محیط زیست است.

قرار است بعد از بازی ها، ساختمانهای مسکونی این روستا بازسازی و به آپارتمان تبدیل شوند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.