دستگیری شبکه گسترده اخـلال در نظـام ارزی کشور توسط وزارت اطلاعات

عوامل اصلی شبکه گسترده اخـلال در نظـام ارزی که فعالیت غیرمجاز اقتصادی داشتند؛ در استان یزد شناسایی و دستگیر شدند.

به گزارش سایت چاپار نیوز، به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت اطلاعات، با هدف برخورد با سوء استفاده‌ های صورت گرفته در تعهدات ارزی، سربازان گمنام امام زمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف) در اداره کل اطلاعات استان یزد، با فعالیت های تخصصی اطلاعاتی و عملیاتی، ۸ نفر از سر دسته های شبکه گسترده کلاهبرداری و اخـلال در نظـام اقتصادی و ارزی کشور، شناسایی و با هماهنگی مراجع قضایی دستگیر شدند.

این شبکه از طریق شرکت های پوششی در خارج از کشور و با صادر کردن پیش فاکتورهای غیر واقعی، از بانک مرکزی مبلغی در حدود ۱۵۰ میلیون یورو سوء استفاده کرده و با فروش آن در بازار آزاد، اقدام به کسب مال نامشروع و قاچاق ارز نموده است.
مطابق با اعترافات و اسناد و مدارک پرونده، اتهامات وارده به مضنونان پرونده شبکه گسترده اخـلال در نظـام ارزی کشور، شامل تبانی و پرداخت رشوه، استفاده از کارت‌های بازرگانی و حساب های بانکی اجاره ای، پولشویی، تخلفات گمرکی، فرار مالیاتی و جعل اسناد حمل کالا می باشد که از این طریق بیش از ده هزار میلیارد ریال از حقوق بیت المال را ضایع کرده اند.
لازم به ذکر است که گردش حساب ‌های بانکی متعلق به شبکه مذکور بیش از ۳۰۰ هزار میلیارد ریال بوده است.
در این عملیات، مقادیر بسیار زیادی ارز، اسناد بانکی، حواله های صوری و جعلی و مهرهای شرکت‌ های پوششی خارجی کشف و ضبط گردید.
مردم شریف ایران در صورت مشاهده هرگونه تخلف ارزی، با شماره ۱۱۳ ستاد خبری وزارت اطلاعات تماس گرفته و تخلف مذکور را گزارش دهند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.