لزوم تدوین آیین نامه‌ برای دریافت مالیات از خانه های خالی و خودروهای لوکس

رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران بر لزوم تدوین آیین‌نامه‌های دریافت مالیات از خانه های خالی و خودروهای لوکس تاکید کرد و گفت: متاسفانه عدم تدوین آیین‌نامه‌های وصول این مالیات‌ها سبب شده تاکنون نسبت به وصول آن اقدامی صورت نگیرد. مسعود شفیعی در گفت وگویی، در تشریح درآمدهای مالیاتی استان تهران و سهم درآمدهای مالیاتی استان، اظهار داشت: تفکیک سهم درآمدهای ملی و استانی در استان تهران ضروری است، زیرا قسمت زیادی از درآمد در استان تهران در درآمدهای ملی مستتر شده است و از همان بخشی هم که به عنوان درآمد استانی در نظر گرفته می شود، عملا هیچ سهمی به استان اختصاص نمی یابد.

وی افزود: برخی از دستگاه های اجرایی در اعلام دقیق درآمدهای خود و همچنین معرفی زمینه های درآمدزای بیشتر و توضیح موانع تحقق درآمدها ضعیف هستند. باید در تک تک ردیف‌های درآمدی سهم ملی و سهم سایر استان‌ها به‌صورت مقایسه‌ای دیده شود تا امکان تحلیل این اطلاعات در استان و کشور را داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه حدود ۵۰ درصد درآمد مالیاتی از استان تهران جمع آوری می شود، تأکید کرد: با این وجود سهم استان از این درآمد بسیار ناچیز است و لازم است راهکار واقعی کردن سهم درآمدی از مالیات را به‌طور مستدل ارائه دهیم و از سوی دیگر متاسفانه عدم تدوین آیین‌نامه‌های دریافت مالیات از خانه های خالی و خودروهای لوکس سبب شده تاکنون نسبت به وصول آن اقدامی صورت نگیرد.

شفیعی همچنین بر تولید دارایی دستگاه های اجرایی تأکید کرد و گفت: متأسفانه برخی از دستگاه های اجرایی استان در اعلام املاک مازاد و طی مراحل قانونی برای فروش این دارایی ها به تأخیر افتاده اند که نیاز به جبران کمبودهای آنها به سرعت است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.