ارز حاصل از صادرات توسط صرافی توسعه صادرات چگونه دریافت می شود ؟

0 21

به گزارش چاپار نیوز، محسن بوالحسنی مدیرعامل شرکت صرافی توسعه صادرات ایران در مورد دریافت ارز حاصل از صادرات توسط صرافی توسعه صادرات تا اطلاع ثانوی توضیح داد: رفع تعهد ارزی صادرکنندگان برای سال‌های ۹۷ و ۹۸ انجام می‌شود.

در نتیجه صرافی­‌های توسعه صادرات و ملی به‌عنوان صرافی‌­های منتخب تا اطلاع ثانوی ارز حاصل از صادرات سال‌های ۹۷ و ۹۸ را به‌صورت حواله و اسکناس با نرخ‌های تعیین‌شده از طرف بانک مرکزی دریافت می­‌نمایند. باقی بانک‌ها و صرافی‌ها هم به صورت حواله می توانند ارز حاصل از صادرات را دریافت نمایند.

بوالحسنی گفت: دریافت اسکناس به‌منظور رفع تعهدات صادراتی جاری تا سقف­‌های تعیین‌شده توسط بانک مرکزی کماکان ادامه دارد و برای دریافت اسکناس به‌منظور رفع تعهد ارزی سنوات گذشته، در انتظار تعیین تکلیف بانک مرکزی و دریافت اطلاعات در مورد میزان و نرخ آن هستیم.

او در رابطه با اظهارنظر های گفته شده در مورد عدم وجود مکانیزم لازم برای بازگشت ارز از کشورهای عراق، پاکستان و افغانستان، تصریح کرد: صرافی توسعه صادرات با ایجاد شبکه‌­های لازم کار انتقال ارز از کشورهای مذکور را انجام می‌دهد.

وی در پایان گفت: موضوع مستثنی بودن صادرات ریالی به کشورهای عراق و افغانستان منتفی شده است و به‌موجب بخشنامه‌های ابلاغی، مابه‌ازای هرگونه صادراتی صرفاً به‌صورت ارزی خواهد بود و همچنین تسویه تعهدات مربوط باید همانند صادرات به سایر کشورها به‌صورت ارزی ایفاد شود.

این ها را هم ببینید

سرعت روند تامین ارز

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.