جدیدترین دروغ رسانه های غربی: بودجه صدا و سیما به اندازه ۲۰ استان کشور است!

به گزارش سایت چاپار نیوز، پس از اعلام لایحه بودجه ۱۴۰۰، برخی از رسانه ها، از جمله رسانه ایران اینترنشنال، ادعا کردند که بودجه صدا و سیما برابر بودجه ۱۰ استان کشور است ( همدان، اردبیل، زنجان، یزد، مرکزی، چهارمحال و بختیاری ، البرز، قزوین، قم و سمنان) تلویزیون لندنی من و تو نیز حتی مدعی شد که بودجه امسال رسانه ملی برابر بودجه ۲۰ استان ایران است.

در حقیقت، این رسانه ها غالباً از بی اطلاعی مخاطب و بی حوصلگی و عدم تخصص آن ها برای یافتن حقیقت استفاده می کنند. در حالی که بودجه پیشنهادی دولت نشان می دهد بودجه صداوسیما در سال ۱۴۰۰ برابر با  بودجه ۲ هزار و ۹۱۶ میلیارد تومان است که از بودجه استان قم معادل ۴ هزار و ۶۶۲ میلیارد تومان، ۴۶ درصد کمتر است.

بودجه صدا و سیما

با این وجود، با صرف نظر از هرگونه انتقاد از محتوای برنامه های صدا و سیما ، لازم به ذکر است که بودجه صدا و سیما مربوط به ۲۲ شبکه تلویزیونی داخلی، ۱۷ شبکه خارجی، ۳۴ شبکه استانی، ۵ رسانه تعاملی، ۷ شبکه اینترنتی و ۱۵ شبکه رادیویی و همچنین ۲۰ دفتر نمایندگی خارج از کشور، روزنامه جام جم، دانشگاه صدا و سیما، انتشارات سروش، مرکز تحقیقات صدا و سیما، مرکز پویانمایی صبا و … است.

این شایعات از شبکه های ضدانقلاب سرچشمه می گیرد و این در حالی است که پس از چندین سال فعالیت گسترده و تحقیق در مورد شفافیت بودجه مالی و حامی های شبکه من و تو، بودجه این شبکه های ماهواره ای فارسی که تمام تلاشش را علیه ایران به کار گرفته است هنوز مشخص نیست.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.