درخواست اینترنت رایگان مدرسه شاد و خرید تبلت در مناطق محروم

محمد وحیدی نماینده مردم بجنورد در گفت‌وگو با چاپار نیوز، با نشان دادن اینکه ۳۰% استان پوشش اینترنتی مناسب ندارند و با درخواست اینترنت رایگان مدرسه شاد بیان کرد: با بررسی‌های انجام شده از سوی وزیر ارتباطات و فناوری، بسیاری از نقاط استان حتی دریافت تلفن همراه را ندارند و همین مسئله در کنار پوشش اینترنت معضل بزرگی است.

این مقام سیاسی خاطر نشان کرد در حال حاضر عدالت آموزشی وجود ندارد، ادامه داد: شکاف  آموزشی بسیار زیاد است و این در حالی است که در آموزش و پرورش عدالت آموزشی مدنظر بوده که در حال حاضر ضعیف‌ترین داشن آموزان به سختی تحصیل می‌کنند و از طرفی بسیاری از آنان ترک تحصیل می‌کنند.

نماینده مردم بجنورد به نا کارآمد بودن اتصال مدرسه به اینترنت اشاره کرد و توضیح داد: با توجه به اینکه مدارس کشور به علت شیوع ویروسکرونا مدارس کشور تعطیل هستند، اتصال مدارس به اینترنت در شرایط فعلی دردی از دردهای دانش آموزان کم نکرده است.

محمد وحیدی از مجلس اینترنت رایگان مدرسه شاد برای معلمان و دانش آموزان وخرید تبلت برای بچه های منطق محروم کشور در خواست کرد: در نقطه مرزی خراسان شمالی در برخی از روستاها در سال تحصیلی جدید  از این امکان برخوردار نشدند که این نشان از شکاف آموزشی در کشور دارد.

مدیر کل آموزش و پرورش استان خراسان در خصوص اینکه باید پیام رسان های خود را با کشور های دیگر مقایسه کرد مثل کشورهای فرانسه و …عنوان کرد: در حال حاضر فرزندانمان را در فضای مجازی رها کرده‌ایم و هیچگونه برنامه‌ای برای آنان نداریم که آسیب بزرگی به جامعه وارد می‌کند و برگرداندن نسل جوان به مسیر درست را دشوار می‌کند.

محمد وحیدی با اشاره نقض های فراوان برنامه شاد گفت: باید ایرادات این اپلیکیشن هرچه زودتر رفع شود و از طرفی شرایط برای دسترسی دانش‌آموزان به تبلت و اینترنت فراهم شود که این مهم مستلزم هماهنگی دستگاه‌های مربوطه با یکدیگر است و باید وظایف هر دستگاه به خوبی مشخص شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.