دانش آموزان مشکوک به کرونا به مدرسه نیایند

به نقل از چاپار نیوز، «محسن حاجی میرزایی» وزیر آموزش و پرورش در رابطه با حضور دانش آموزان مشکوک به کرونا در مدارس توضیح داد: به خانواده‌ها اطلاع دادیم، اگر کسی در میان اعضای خانواده‌اش مبتلا به کووید ۱۹ شده تا وقتی که از صحت و سلامتی او اطمینان پیدا نکرده‌، نباید به مدرسه بیایند.

پس از ابتلای دو معلم یکی از مدارس شاهد در تهران به بیماری کرونا و فوت یک معلم دیگر در گچساران به دلیل بیماری کرونا، حاجی میرزایی گفت: قطعا اینطور نبوده و این خبر‌ها، خبرهای دقیقی نیست. طبق پیگیری‌های ما این اخبار درست نبود، زیرا هنوز  یک هفته از بازگشایی مدارس نمی‌گذرد.

او اظهار نظر کرد: بازگشایی مدارس به صورت نیمه‌حضوری انجام شده است. ممکن است یک شخص که معلم هم هست، در گذشته کرونا گرفته و فوت کرده باشد. طی ماه‌های گذشته شاید چنین بوده و معلمانی بودند که مانند سایر افراد جامعه مبتلا به کویید ۱۹ شدند و درگذشتند.

معلمان ممکن است درهرجای دیگری به کرونا مبتلا شوند

وزیر آموزش و پرورش گفت که معلمان ممکن است مانند هر فرد دیگری در هر جای دیگری به کرونا مبتلا شوند و ادامه داد: همانطور که ممکن است افرادی که بر اثر کرونا در گذشته‌اند؛ کارمند،‌ کارگر و کاسب باشند، امکان دارد، معلم هم باشند، اما گزارشی نداریم مبنی بر اینکه بازگشایی مدارس تاثیری در شیوع کرونا داشته یا حادثه‌ای بخاطر بازگشایی‌ها اتفاق افتاده باشد.

حاجی میرزایی گفت که یک سری پروتکل ها به مدارس اعلام شده است تا خانواده‌هایی که در میان اعضای خانواده‌شان فردی مبتلا به کرونا است، فرزندانشان را به مدرسه نفرستند ولی باز هم این اشخاص به مدرسه می آیند، توضیح داد: بله همینطور است، نباید کسی که اینگونه شرایطی دارد به مدرسه بیاید.

دانش آموزان مشکوک به کرونا به مدرسه نیایند

او خاطر نشان کرد: ما هم به خانواده‌ها اطلاع دادیم و هم در گفت‌وگوهای تلویزیونی اعلام کردیم،‌ همچنین از طریق انجمن اولیا و مربیان و مدیران مدارس اطلاع رسانی شد تا کسی که در میان اعضای خانواده‌اش، فرد مبتلا به کووید ۱۹ وجود دارد تا زمانی که از صحت و سلامتی آن اطمینان پیدا نکرده‌ و نتایج آزمایش او منفی نشده، نباید به مدرسه بیایند.

وزیر آموزش و پرورش تاکید کرد: کسی که علائمی دارد و نشان می‌دهد، ممکن است کرونا یا حتی سرماخوردگی باشد، گفته شده که به مدرسه نیایند.

او در رابطه با ادامه فعالیت مدارس به صورت آموزش مجازی و از راه دور گفت: خیر، دانشگاه‌ها حضوری و نیمه‌حضوری هستند و مدارس نیز به همین شکل حضوری و نیمه‌حضوری خواهند بود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.