داروی ام اس برای درمان کرونا ممکن است موثر باشد

0 14

به گزارش چاپار نیوز، پژوهشگران دانمارکی اعلام کردند که ممکن است داروی ام اس برای درمان کرونا اثر داشته باشد.

به نقل از فلیپبرد، پژوهشگران “دانشگاه آرهوس”(Aarhus University) دانمارک گفته می شود که ممکن است، داروی “دی‌متیل فومارات”(Dimethyl fumarate) که برای درمان ام‌ اس استفاده می شود، بتواند به درمان کرونا کمک کند.

“کریستین کانستراپ هولم”(Christian Kanstrup Holm)، استادیار بخش زیست‌پزشکی دانشگاه آرهوس توضیح داد: هنگامی که در حال انجام دادن بررسی‌های ابتدایی بودیم، نمی‌دانستیم که آیا این دارو می‌تواند تاثیری بر عفونت‌های بدن انسان داشته باشد یا خیر اما اکنون باید بگویم که در این مورد، بسیار خوشبین هستم.

این پژوهش که در مجله “Nature Communications” به چاپ رسیده است نشان می دهد، آزمایشات انجام شده با دی‌متیل فومارات اثر مهارکننده بر کرونا دارد.

کانستراپ هولم گفت: کروناویروس به صورت ناگهانی ظاهر شد؛ در نتیجه ما به بررسی ۴-octyl-itaconate روی آن پرداختیم و اثرات قابل توجهی را مشاهده کردیم. این ماده توانست میزان تکثیر کروناویروس در سلول‌های بدن را به شدت کاهش دهد.

او در مورد اثر داروی ام اس برای درمان کرونا افزود: ۴-octyl-itaconate توانست واکنش ایمنی و التهاب را که تهدیدی برای بیماران مبتلا به کووید-۱۹ محسوب می‌شود، مهار کند. این بیماران به خاطر ویروس از دنیا نمی‌روند، بلکه التهابی که در ریه رخ می‌دهد، آنها را از بین می‌برد.

وی افزود: هنگامی که به آزمایش یک داروی تایید شده می‌پردازید، در زمان خود صرفه‌جویی می‌کنید. من تمایل دارم که آزمایش این دارو با کمک پژوهشگران حوزه بیماری‌های عفونی صورت بگیرد.

این ها را هم ببینید

دانش آموزان مشکوک به کرونا

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.