توافق با اسرائیل، خیانت امارات به فلسطین و کل ملت های منطقه است

0 11

مهدی شکیبایی، قائم مقام جمعیت دفاع از فلسطین، گفت: «خیانت امارات به فلسطین تنها خیانت به این کشور نیست؛ بلکه خیانت به کل ملت‌های منطقه است.»

وی در تحلیلی درخصوص توافق امارات با رژیم صهیونیستی اظهار داشت: «این اقدام امارات به بهای کشیدن پای نیروی خارجی به منطقه خلیج فارس تمام می‌شود که تا به امروز در جهت عدم حضور بیگانگان در این منطقه تلاش می‌شد.»

این کارشناس مسائل منطقه توضیح داد: «در حال حاضر رژیمی که پایش به منطقه باز شده، نظامی است که قوانین بین الملل را شکسته و بارها به کشورهای منطقه جنگ تحمیل کرده است. شاید اگر انگلیس و آمریکا با سابقه استعماری خود بودند، مسئله نمود دیگری داشت اما تاریخ ثابت کرده که حضور بیگانگان تنها باعث به غارت رفتن ثروت‌های ملت‌های منطقه می‌شود.»

همچنین بیان کرد: «از این رو باز شدن پای این رژیم با سابقه جنایت زیاد در خاورمیانه، معنای زیادی دارد؛ چرا که این منطقه شریان حیاتی انرژی دنیاست. به نحوی که تامین تقریبا ۳۰-۴۰ درصد منابع انرژی دنیا از این منطقه است و حال احتمال اخلال در مسیر انتقال انرژی از همین جا وجود دارد.»

شکیبایی درمورد خیانت امارات به فلسطین با باز کردن پای اسرائیل به منطقه توضیح داد: «سابقه رژیم غاصب صهیونیستی نشان می‌دهد به چیزی پایبند نیست و بنابراین ورود این رژیم به منطقه نه تنها خیانت امارات به فلسطین بلکه خیانت به همه ملت‌های منطقه است. رژیم صهیونیستی با سابقه سیاه خود، هیچوقت به نفع ملت‌های منطقه اقدامی انجام نداده است.»

ورود رژیم صهیونیستی به منطقه با خیانت امارات به فلسطین

این کارشناس مسائل فلسطین با تاکید بر خیانت امارات به فلسطین و کلیه ملت‌های عربی – اسلامی، ادامه داد: «با وجود اینکه امارات با سابقه پنجاه ساله خود وارد سپهر کشورهای اسلامی شده اما از طرفی عضر اتحادیه عرب و عضو سازمان همکاری‌های اسلامی است. بنابراین انتظار می‌رود اگر کمکی به فلسطینی‌ها نمی‌کنند، از پشت خنجر نزنند. در نتیجه از این منظر خیانت امارات به فلسطین و دولت‌های اسلامی غیرقابل بخشش است.»

وی اضافه کرد: «اماراتی‌ها ادعا می‌کنند که این اقدام با هدف جلوگیری از الحاق بخشی از سرزمین فلسطین انجام شده است؛ چرا که می‌خواهند مسئله را به اسم فلسطین تمام کنند، اما بی شک این اتفاق از شگردهای امنیتی – راهبردی اسرائیل است که پس از چند سال تلاش داشته وارد رویدادهای منطقه‌ای مانند تحولات سوریه، یمن، بحرین و اخیرا لیبی شود اما تاکنون ناکام مانده بود.»

شکیبایی توضیح داد: «بنابراین اسرائیل با توجه به ناکامی‌هایی که درخصوص ورود به منطقه داشته، تلاش می‌کند فرار رو به جلویی انجام دهد. در چند دهه اخیر سیاست‌های صهیونیست‌ها نشان داده که این رژیم از هر فرصتی برای تحت اشغال درآوردن تمام قلمرو دنیای اسلام استفاده می‌کند. عدم موفقیت این رژیم تاکنون به دلیل مقاومت کشورهای منطقه دربرابر اسرائیل است. وگرنه اسرائیل ابایی از اجرا کردن طرح نیل تا فرات را ندارد.»

قائم مقام جمعیت دفاع از ملت فلسطین در پایان نظرات خود درمورد خیانت امارات به فلسطین افزود: «در نقشه و تصویری که صهیونیست‌ها دارند، واضح است که هم عربستان را شامل‌ می‌شود و هم امارات، عمان، قطر، یمن و تقریبا همه کشورهای عربی که متاسفانه در حال حاضر دست دوستی و سازش به سمت اسرائیل دراز می‌کنند. اینجاست که معتقدیم اماراتی‌ها به خودشان و ملت‌شان خیانت کرده‌اند.»

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.