خواص پوست سیب زمینی / قاتل کلسترول و چربی را بیشتر بشناسیم

به گزارش چاپار نیوز، خواص پوست سیب زمینی بسیار زیاد است. اما بیشتر مردم پوست سیب زمینی را درون سطل زباله می ریزند، این ماده برای سلامت بسیار مفید است.

 وب سایت پزشکی البیان اعلام کرد که سیب زمینی جزو پرطرفدارترین غذا‌ها در کل دنیا است. پوست سیب زمینی خواص بسیار زیادی دارد که اکثر مردم آن را نمی دانند.

خواص پوست سیب زمینی چیست؟

تقویت سیستم دفاعی بدن

پوست سیب زمینی منبع غنی از ویتامین سی است. به همین علت یک آنتی اکسیدان است. پوست زمینی دارای ویتامین ب و کلسیم هم می باشد که نقشی اساسی در تقویت سیستم دفاعی بدن دارد.

خاصیت ضد سرطانی

از دیگر خواص پوست سیب زمینی، این است که سرشار از مواد شیمیایی گیاهی و اسید کلروژنیک است. این مواد به عنوان آنتی اکسیدان قوی عمل می کنند و مانع سرطان می شود. 

کاهش کلسترول خون با پوست سیب زمینی

سیب زمینی دارای الیاف، آنتی اکسیدان و بولیفنل است. این مواد موجب کاهش میزان کلسترول می‌شوند.

جلوگیری از بیماری‌های قلبی

 پوست سیب زمینی حاوی پتاسیم است که نقشی اساسی در کاهش فشار خون و حفظ سلامت قلب دارد. در نتیجه یکی از خواص پوست سیب زمینی جلوگیری از مبتلا شدن به بیماری‌های قلبی و سکته مغزی است.

حفظ میزان قند خون

استفاده از پوست سیب زمینی به علت جلوگیری از افزایش سطح قند خون برای جلوگیری از پرخوری مفید است. پوست این صیفی پر مصرف دارای مقادیر زیادی الیاف است. با خوردن پوست سیب زمینی برای مدت زیادتری فرد احساس سیری می کند.
پوست سیب زمینی

درمان سوختگی پوست

یکی از فواید جالب پوست سیب زمینی درمان سوختگی پوست است. به علت آنتی باکتریال بودن و مرطوب نگه داشتن پوست از پوست سیب زمینی برای درمان سوختگی ها استفاده می کنند.

کاهش لکه‌های تیره روی پوست با پوست زمینی و بازگردانی جوانی

پوست سیب زمینی ضد باکتریال فنلیک و آنتی اکسیدان است. به همین علت در بازگرداندن رنگ طبیعی پوست مفید است. با استفاده از پوست سیب زمینی لکه های پوست کم رنگ می شوند و پوست زیبا و شاداب می شود.

این ها را هم ببینید

میوه های مناسب مبارزه با کرونا

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.