خواص شگفت انگیز قارچ برای سلامتی که تاکنون نمی ‌دانستید

جما اوهانلون از متخصصان تغذیه در استرالیا درخصوص خواص قارچ برای سلامتی گفت: «مصرف قارچ به حفظ سلامت روده کمک کرده، فرد را برای مدت زمان طولانی‌تری سیر نگه می‌دارد، بوی بد دهان را از بین می‌برد و جذب ویتامین D را موقع قرار گرفتن در معرض نور ماورا بنفش افزایش می‌دهد.»

در مطالعه جدیدی که در مرکز تحقیقات تغذیه استرالیا در مورد خواص قارچ برای سلامتی انجام گرفته، متخصصان به این نتیجه رسیده‌اند که بیشتر قارچ‌های خوراکی حاوی میزان مشخصی از ترکیبات زیست‌فعال هستند که این ترکیبات نه تنها در سبزیجات بلکه در برخی انواع گوشت، غلات و خشکبار نیز وجود دارند.

در گزارشی که در ادامه می‌خوانید، به فوائد مصرف روزانه قارچ برای سلامت اشاره شده است:

افزایش سطح ویتامین D

تحقیقات نشان داده مصرف قارچ‌هایی که در معرض نور خورشید قرار داشته‌اند، سطح ویتامین D بدن را افزایش داده و حتی می‌تواند به اندازه مصرف مکمل ویتامین D برای سلامتی سودمند باشد.

احساس سیری طولانی‌ مدت

مصرف قارچ احساس سیری را افزایش و  گرسنگی و نیاز به مصرف غذای بیشتر در طول روز را کاهش می‌دهد و باعث می‌شود که این ماده خوراکی گزینه مناسبی برای افرادی باشد که می‌خواهند وزن خود را کنترل کنند.

خواص قارچ برای سلامتی روده

علاوه بر این قارچ سرشار از پروبیوتیک‌های خاصی است که باکتری‌های خوب روده را تغذیه می‌کند و می‌تواند بوی بد دهان را رفع کند.

بهبود عملکرد سیستم ایمنی بدن

قارچ غنی از آنتی اکسیدان است که به مبارزه با رادیکال‌های آزاد کمک کرده و از عملکرد سیستم ایمنی بدن حمایت می‌کند.

کاهش خطر سرطان

مصرف مرتب قارچ با کاهش خطر ابتلا به سرطان تخمدان و جلوگیری از پیشرفت سرطان پروستات مرتبط است.

خواص بتاگلوکان

همچنین دیواره سلولی قارچ حاوی بتاگلوکان است. این نوع فیبر محلول که در جوی دوسر یافت می‌شود، کلسترول را کاهش می‌دهد و سلامت قلب را بهبود می‌بخشد. بنابراین یکی دیگر از خواص قارچ برای سلامتی قلب است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.