فغانی: دلیل خط خوردن از لیست بین المللی داوران ایران را نمی دانم!

داور بین‌المللی ایران می‌گوید تا روز قبل از خط خوردن از لیست بین المللی ایران، با او درباره انتخاب کمک‌هایش بحث می‌کردند.

به گزارش چاپار، اخیرا مشخص شد که نام علیرضا فغانی داور بین‌المللی فوتبال ایران، از لیست بین‌المللی ایران خط خورده است. در این رابطه فغانی اظهار کرد:‌  «قبل از مهاجرتم جلسه‌ای با آقای تاج داشتیم و به ایشان گفتم که اگر تمایل دارند من دوست دارم با نام ایران در مسابقات بین‌المللی شرکت کنم. سال گذشته هم شیطنت‌هایی بود که از طرف مسئولان فدراسیون مدیریت شد. تا روز قبل از اعلام لیست با من درباره انتخاب کمک‌هایم بحث می‌کردند که من هم گفتم با همه کمک‌ها راحتم. اصرار کردند که اسم بدهم، من هم اسم دو نفر را دادم.»

فغانی: من نه سیاسی بودم و نه مشکلی داشتم

او درباره دلیل خط خوردن از لیست بین المللی گفت: «نمی‌دانم. یکی دو تا تماس داشتم که من گفتند به دلیل مسائل مربوط به حراست بوده که من پیگیری کردم و فهمیدم چنین چیزی نبوده است. من هیچ‌وقت نه سیاسی بودم و نه مشکلی داشتم. مسئول کمیته داوران گفته براساس آیین‌نامه فیفا من باید یک سال گذشته را داخل ایران سوت می‌زدم و ما از AFC استعلام گرفتیم و آن‌ها مخالفت کردند. در صورتی که چیزی که من خبر دارم این است که مسئولین AFC به فیفا ارجاع دادند و فیفا هم به دپارتمان داوری گفته چون ایشان در یک سال گذشته در یک لیگ تاپ آسیا (لیگ استرالیا) سوت می‌زده مشکلی ندارد و می‌تواند اسمش در لیست بین‌المللی قرار بگیرد.»

علیرضا فغانی افزود: «بعضی از اعضای کمیته داوران گفته‌اند که در لیستی که امضا کرده‌اند نام من وجود داشته. ان‌شاءالله که آقای اصفهانیان و دوستان دور بعد هم باشند اما کسانی که معلوم نیست تا دو ماه بعدی باشند یا نباشند، مسائل شخصی را در کار وارد می‌کنند. از دیروز یک سری عکس مدارک و چک برای من ارسال شده و گفته‌اند این وسط پول‌هایی داده شده است. من هم گفتم در جایگاهی نیستم که صحت و سقم این قضیه را بدانم.»

وی درباره ماجرای خط خوردن از لیست بین المللی ادامه داد: «یک مقام بالاتر این عزیزان را بیاورد تا مشخص شود این وسط چه گذشته است. مسئول امور بین‌الملل فدراسیوین به فیفا زنگ بزند و بپرسد که آیا می‌شد اسم من در لیست قرار بگیرد یا نه. یا اینکه همین الان می‌شود دوباره من وارد لیست شوم یا نه. صوت این تماس را هم در اختیار مسئولان قرار دهند. همین کار هم متاسفانه صورت نمی‌گیرد.»

ترکیب تیم ملی ایران برابر بوسنی را از اینجا بخوانید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.