هشدار! با این عامل خطر مرگ ناشی از کرونا بیشتر از دو برابر می‌شود

0 6

پزشکان در مطالعه جدیدی هشدار دادند که خطر مرگ ناشی از کرونا برای بیماران یا کسانی که به آسیب کلیوی دچار هستند، بیش از دو برابر می‌شود.

به گزارش چاپار، متخصصان علوم پزشکی کالج سلطنتی لندن در مطالعه جدیدی که جزئیات آن در نشریه Anaesthesia به چاپ رسیده، دریافتند که خطر مرگ ناشی از کرونا برای بیماران بستری در بخش مراقبت‌های ویژه‌ای که سابقه نارسایی مزمن کلیه داشته یا به دلیل عفونت کووید ۱۹ دچار آسیب کلیوی شده‌اند، به مراتب بیشتر است.

متخصصان در این آزمایش‌ها اطلاعات ۳۷۲ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ را که در بخش مراقبت های ویژه در چهار بیمارستان لندن و بیرمنگام از تاریخ ۱۰ مارس تا ۲۳ ژوئیه بستری بودند، بررسی کردند.

۲۱۶ بیمار نارسایی مزمن کلیوی یا آسیب کلیه ناشی از عفونت داشتند که از میان این تعداد، ۱۰۷ نفر ( تقریبا ۵۰ درصد) فوت کردند. شایان ذکر است که از تعداد باقی مانده ۱۵۶ نفر بدون سابقه بیماری‌های کلیوی، ۳۲ نفر (۲۱ درصد) فوت کردند.

به گزارش اسپوتنیک، محققان حدس می‌زنند که البته این امر ممکن است به تاثیر ویروس بر ارگانیسم بدن بستگی داشته باشد؛ زیرا ارتباط نزدیکی بین عملکرد ریه‌ها، کلیه‌ها و همچنین استفاده از مواد دارویی در درمان عفونت وجود دارد. به گفته پزشکان برای کشف علت دقیق‌تر این ارتباط، بایستی آزمایشات بیشتری انجام گیرد.

تازه‌ترین یافته‌های محققان درخصوص میزان ماندگاری کرونا بر روی سطوح را از اینجا بخوانید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.