رقابت اپل با اسپاتیفای / خرید اپلیکیشن پادکست Scout FM توسط اپل

0 13

به گزارش چاپار نیوز، شرکت اپل در راستای رقابت با اسپاتیفای، اقدام به خرید یک استارتاپ به نام Scout FM کرده است که این قابلیت را به کاربر می دهد تا پادکست ها را مانند شبکه های رادیویی گوش کنند.

منابع آگاه به بلومبرگ اعلام  کردند شرکت اپل در آغاز سال میلادی جاری Scout FM را خریداری کرده است. Scout FM یک اپلیکیشن پادکست محبوب بین کاربران آیفون، اندروید و اسپیکرهای هوشمند آمازون است.

جالب است بدانید که سایر اپلیکیشن های پادکست از جمله اپلیکیشن اپل معمولا به کاربران اجازه می دهند تا یک پادکست را انتخاب کرده و به آن گوش کنند، اما اپلیکیشن Scout FM این قابلیت را دارد تا بتواند استیشن های پادکست درباره موضوعات مختلف ایجاد نماید. مثلا در صورتی که یک کاربر به ورزش علاقمند باشد، این اپلیکیشن مجموعه ای از پادکست های ورزشی را به عنوان یک استیشن برای کاربر ایجاد می نماید.

این برنامه موبایلی می تواند علاقه مندی های کاربر را با توجه به تاریخچه پادکست هایی که کاربر گوش داده است و علاقه مندی هایش، تشخیص دهد، البته از پیشنهادهای هوش مصنوعی هم در این راستا استفاده می کند.

این احتمال وجود دارد که این اپلیکیشن محبوب بین کاربران آیفون با CarPlay ادغام شوند. این اپلیکیشن برای دستگاه های مبتنی بر الکسای آمازون هم بهینه شده است.

این در حالی است که سخنگوی اپل خرید استارتاپ Scout FM را تایید کرده اما اطلاعات دیگری را در اختیار مردم و رسانه ها قرار نداده است. شرکت اپل پس از خرید این استارتاپ، برنامه مذکور را تعطیل نموده است.

لازم به ذکر است که پادکست ها، یکی از بخش های محتوایی کلیدی برای اپل هستند. شرکت اپل یکی از اولین مجموعه هایی بود که ۱۵ سال قبل گوش دادن به پادکست ها را رواج داد اما پس از آن افزایش قابلیت های اپلیکیشن مربوط به گوش دادن به پادکست را با سرعت بسیار کمی بهبود داده است.

بنابر گزارش بلومبرگ، خرید استارتاپ Scout FM تنها یکی از خریدهایی است که اپل در سال جاری میلادی انجام داده است.

برخی از خریدهای اپل به شرح زیر است: شرکت پرداخت موبی ویو، برنامه هواشناسی دارک اسکای، شرکت پخش محتوای واقعیت مجازی نکست وی آر، وی سیس،Xenor.ai  و اینداکتیو برای بهبود Siri و هوش مصنوعی، فلیتس اسمیت برای مدیریت دستگاه سازمانی و استارت تاپ نرم افزار VR اسپیس.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.