حمله گروهی به زوج کوهنورد یزدی در روز روشن و مورد ضرب و شتم قرار گرفتند

با اشاره به حمله گروهی به زوج کوهنورد من همان کسی هستم که امروز مورد خشونت قرار گرفته است. اینها حرف های مردی است که دیروز هنگام کوهنوردی به همراه همسرش توسط تعدادی از اراذل و اوباش مورد ضرب و شتم قرار گرفت و از این موضوع و ناامنی شکایت دارند.

این خانواده که نخواستند نامشان فاش شود، گفتند: روز گذشته در حالی که در عرصه طبیعی شیرکوه در حال کوهنوردی بودیم، تعدادی از اراذل و اوباش به ما حمله کردند، بطوریکه آنها با سلاح سرد به من و همسرم حمله کردند و ما را زخمی کردند.

وی می افزاید: ظاهراً این افراد در آن لحظه از نظر روحی سالم نبوده و با استفاده از الفاظ رکیک به روشی غیرعادی به ما حمله کردند.

این خانواده که امروز نگران امنیت خود هستند، گفت: ما موضوع را به پلیس گزارش کردیم و منتظر اقدامات قانونی هستیم. از طرف دیگر، ما نگران سایر کوهنوردان و طبیعت گردانی هستیم که با وجود چنین حوادثی دیگر امنیت ندارند.

“مرتضی جعفری” سرپرست انجمن کوهنوردان استان یزد در این باره گفت: افرادی که به کوهنوردان حمله کرده‌اند، افراد زمین‌خوار و آبخوار بودند که نسبت به تصرف اراضی طبیعی و ملی و همچنین آب چشمه منطقه کوهستانی بادمستان فراشاه اقدام کرده‎اند و با وجود این که از قبل اطلاع داده‌ایم که بررسی و رسیدگی به این موضوع به خاطر بروکراسی اداری، به تعویق افتاده است.

وی با اشاره به اینکه این حادثه به دستور مقامات قضایی و دستگاه های امنیتی استان برای پیگیری دستور داده شده است، خاطرنشان می کند: این اتفاق حمله گروهی به زوج کوهنورد که قبلا نیز منجر به آزردگی کوهنوردان دیگری در محدوده پناهگاه حیات وحش شیرکوه شده، علاوه بر بروز این قبیل مشکلات و تهدید حیات‌وحش محدوده، طبیعت منطقه را نیز متاثر خواهد کرد چرا که آب چشمه‌ای که باید صرف درختان و حیات وحش و جذب قنوات پایین دست می‌شده، نیز تحت تصرف قرار گرفته است.

این مقام مسوول خاطرنشان کرد: این افراد منطقه را برای خود ایمن ساخته و اجازه امنیت برای دیگران را نمی دهند، بنابراین علاوه بر کوهنوردان، گردشگران منطقه نیز در این منطقه ایمن نیستند و هیچ تضمینی برای سلامتی آنها نیست، بنابراین ما تسریع در این موضوع را خواستاریم، هرچند که وضعیت کلی امنیت در مناطق طبیعی شناخته شده در استان قابل قبول است.

جعفری در پایان اظهار داشت: چنین موضوعاتی محدود است و باید برای ایجاد ثبات در امنیت منطقه اقدام شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.