آیا حمله سایبری به دو سازمان دولتی در شب گذشته صحت دارد؟

0 7

به گزارش چاپار نیوز و به نقل از مرکز ماهر، حمله مهم سایبری رخ داده ‌به دو سازمان دولتی مرتبط بوده و مراجع مسوول در حال رسیدگی به این موضوع می باشند.

بنابر اخبار واصله به نظر می رسد که طی شب گذشته، حملات سایبری به سازمان‌های دولتی انجام گرفته است. حملات مذکور روی زیرساخت‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری برخی سازمان‌ها انجام شده است.

در پی انتشار این خبر، مرکز ماهر (مدیریت امداد و هماهنگی رخدادهای رایانه‌ای)، اطلاعیه‌ای منتشر نمود. در این اطلاعیه ذکر شده که: رخداد حمله مهم سایبری ، صرفا مربوط ‌به دو سازمان دولتی بوده که مراجع مسوول در حال رسیدگی به موضوع هستند و مرکز ماهر نیز به‌عنوان پشتیبان آماده کمک‌ها و امدادهای احتمالی مورد نیاز است.

بر طبق تحلیل‌ها و براوردهای فنی، هشدارهای پیشگیرانه برای مسوولین و کارشناسان دولتی در سطح ملی صادر شده است. لازم به ذکر است که این هشدارها به هیچ وجه به معنای وجود حمله نبوده است. تعدادی از دستگاه‌های دولتی پس از دریافت اطلاعیه ماهر و بر اساس برداشت خود برای قطع موقت برخی خدمات اقدام نمودند و به انجام تست‌های فنی پرداختند. این اقدامات صرفا به‌دلیل احتیاط صورت گرفته و علت دیگری ندارد. این اقدامات از نظر مرکز ماهر هم ضرورتی نداشته اند.

در ادامه مرکز ماهر اعلام کرد که علی رغم شایعات ایجاد شده در فضای مجازی و برخی رسانه‌ها، تا الان شواهدی از حمله گسترده به دستگاه‌های دولتی مشاهده نشده است. بخش مهمی از این فعالیت ها با همکاری مراکز آپا سطح کشور انجام می گیرد که قابل تقدیر بوده و برای مرکز ماهر بسیار کلیدی می باشد.

برخلاف وجود برخی تنگناهای بودجه‌ای که برای این مراکز ایجاد شده است، حمایت‌ها و همکاری‌های مرکز ماهر وزارت ارتباطات با مراکز آپا همچنان ادامه دارد. همچنین هرگونه قطع همکاری با مراکز فوق قویا تکذیب می گردد. لازم به ذکر است که مرکز ماهر از هرگونه انتقاد و پیشنهاد کارشناسان جهت بهبود و ارتقاء عملکرد خود استقبال می نماید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.