ماجرای حمله ترامپ به سناتور جمهوری خواه منتقد از چه قرار است؟

0 6

ماجرای حمله ترامپ به سناتور جمهوری خواه از این قرار است که رئیس جمهور آمریکا به بن ساس، که از وی به علت نزدیکی‌اش به دیکتاتورها و نژادپرستان قائل به برتری سفید پوستان انتقاد کرده بود، با الفاظ توهین آمیز حمله کرد.

ترامپ در صفحه توئیترش این سناتور جمهوری خواه را با الفاظ “کوچک”، “کم اثرترین سناتور از ۵۳ سناتور جمهوریخواه”، “نسبتا احمق و نفرت انگیز” و “مایه شرمساری ایالت بزرگ نبراسکا” توصیف کرد.

ترامپ در پایان این توئیت نوشت: “به غیر از همه این‌ها، او فقط یک فرد شگفت انگیز است!”

بن ساس بعد از مورد هجمه قرار گرفتن از سوی ترامپ اظهار داشت: «رئیس جمهور آمریکا “پای دیکتاتورها را می‌بوسد” و ” با نژادپرستان قائل به برتری سفیدپوستان عشق‌بازی می‌کند”.»

ساس در ادامه این صحبتش بیان کرد: «در حال حاضر احتمال یک حمام خون جمهوری‌خواهان در سنا را می‌دهم و به همین دلیل است که هرگز در قطار ترامپ نبوده‌ام.»

اخیرا تحلیل‌گران در مرکز سیاست دانشگاه ویرجینیا پیش بینی کرده‌اند که دموکرات‌های سنا در انتخابات پیش رو قادر به کسب بین یک تا هشت کرسی شوند. در واقع در شرایط کنونی این دموکرات‌ها برای بازپس گیری کنترل سنا به کسب سه یا چهار کرسی نیاز دارند.

در پی حمله ترامپ به سناتور جمهوری خواه زمزمه‌هایی مبنی بر اینکه بن ساس ۴۸ ساله به عنوان کسی که چشم به نامزدی برای ریاست جمهوری در سال ۲۰۲۴ دارد، به گوش می‌رسد.

منتقدانش به او به دلیل ادعای هرگز نبودن در قطار ترامپ حمله و اشاره کردند که وی در ۸۷ درصد مواقع به نفع کاخ سفید رای داده و پیش‌تر در جریان استیضاح ترامپ هم رای به تبرئه او داد.

ساس در صحبت‌هایش از ترامپ به خاطر برخورد با بحران کروناویروس “همچون یک بحران روابط عمومی” انتقاد کرد.

او اگفت: «خانواده ترامپ با ریاست جمهوری مانند یک فرصت تجاری رفتار کرده‌اند.»

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.