چگونه سلامت ریه را در ماه های آلوده و سرد سال حفظ کنیم؟

به گزارش چاپارنیوز، علیرغم پیشرفت هایی که در سال های اخیر در زمینه مقابله با آلودگی هوا حاصل شده است، این بحران همواره مایه نگرانی است و اثرات منفی آن بیشتر بر سلامت ریه افراد مبتلا به اختلالات تنفسی مانند برونشیت، آسم، ذات الریه، سرماخوردگی، فیبروز ریه، سرفه و حتی مشکلات قلبی عروقی رنج می برند.

دود و آلودگی هوا نه تنها بر سلامت بدن بلکه بر سلامت و آرامش روحی و روانی تأثیر می گذارد و ممکن است سلامت بیماران ریوی و قلبی را بدتر کند، بنابراین حفظ سلامت و تغذیه در دوران تشدید آلودگی هوا ضروری است.

چرا آلودگی هوا برای سلامت ریه مضر است؟

به گزارش چاپارنیوز به نقل از apnlive، آلودگی هوا نه تنها بر ریه ها تأثیر می گذارد، بلکه می تواند باعث عفونت قفسه سینه، ذات الریه، برونشیت، سرطان ریه، سوزش چشم، بینی و گلو شود. در نتیجه این بیماری ها، آسیب های ریوی افزایش می یابد و همچنین عوارض و مرگ و میر را افزایش می دهد. افراد از قبل مبتلا به بیماری های ریوی، افراد مسن، زنان باردار و سالمندان در معرض خطر بیشتری هستند و باید اقدامات احتیاطی را انجام دهند.

برای جلوگیری از مشکلات تنفسی و حفظ سلامت ریه در ماه های سرد سال چه باید کرد؟

هنگام خروج از خانه از ماسک استفاده کنید یا صورت خود را بپوشانید. علاوه بر این، در صورت وجود دود یا آلودگی بیش از حد هوا، بیرون نروید.

برای تنفس راحت تر از دستگاه تصفیه هوا در منزل استفاده کنید.

واکسن آنفولانزا و ذات الریه را تزریق کنید تا ریه های خود را سالم و عاری از بیماری در ماه های سرد سال نگه دارید.

مایعات فراوان بنوشید، مجرای بینی خود را تمیز نگه دارید و از امتحان کردن هر گونه درمان خانگی خودداری کنید زیرا می تواند خطرناک باشد و مشکل را بدتر کند.

موادغذایی مانند گردو، انواع توت ها، سیب، لوبیا، کلم بروکلی، کیوی، آناناس، کلم، زردچوبه، سبزیجات سبز برگ و زنجبیل که برای سلامت ریه مفید هستند، مصرف کنید. این غذاها نه تنها سالم هستند، بلکه از بدن در برابر بیماری ها محافظت می کنند و ایمنی آن را تقویت می کنند.

انتهای پیام/

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.