طرز تهیه دمنوش گیاهی فوق العاده برای حفاظت از ریه ها دربرابر آلودگی و کرونا

با سرد شدن هوا و کاهش دما، آلودگی هوا افزایش پیدا می‌کند و با کاهش کیفیت هوا در این فصل از سال بسیاری از افراد دچار مشکلات تنفسی می‌شوند. در این مواقع نوشیدن یک دمنوش گیاهی فوق العاده بسیار توصیه می‌شود.

به گزارش چاپار، تنفس در هوای آلوده با بروز مشکلات بسیاری از جمله آسم، برونشیت، ذات الریه و حتی بیماری‌های ریوی همراه است و به همین دلیل حفاظت از ریه ها در برابر ذرات معلق اهمیت بسیاری دارد.

به گفته کارشناسان سلامت درمان‌های خانگی می‌توانند از بروز بیماری‌های ریوی ناشی از آلودگی هوا به میزان زیادی پیشگیری کنند. یکی از این درمان‌های خانگی مصرف دمنوش‌های گیاهی است.

نوعی دمنوش گیاهی که می‌توان به راحتی و با استفاده از داروهای گیاهی خانگی تهیه و از سلامت ریه ها در برابر آلودگی هوا حفاظت کرد، ترکیبی از چند گیاه و ادویه است.

دستور العمل و خواص دمنوش گیاهی برای حفاظت از ریه ها

این دمنوش ترکیبی از زنجبیل رنده شده، چوب دارچین، برگ ریحان، کرفس، فلفل سیاه، هل سبز و بادیان رومی یا انیسون است که خواص دارویی و درمانی آن‌ها شناخته شده است.

تمام این ادویه‌ها را داخل یک ظرف گود بریزید و یک لیوان آب به آن اضافه کنید. سپس اجازه دهید این ترکیب ۱۰ دقیقه بجوشد و پس از آن می‌توانید دمنوش را مصرف کنید. برای بهبود طعم می‌توانید به آن مقداری عسل ارگانیک اضافه کنید.

از آنجایی که این دمنوش سیستم ایمنی را تقویت می‌کند، مصرف آن در دوران شیوع کروناویروس که تقویت سیستم ایمنی و حفاظت از ریه ها حائز اهمیت است، مفید است.

همچنین درصورتی که به مصرف قهوه صبح هنگام عادت دارید، ضروری است از این پس از نوشیدن قهوه خودداری کنید. نوشیدن روزانه دمنوش گیاهی هنگام صبح به جای قهوه، سیستم ایمنی را تقویت و ریه‌ها را پاک می‌کند. لازم نیست این نوشیدنی چند بار در روز مصرف شود و مصرف یکبار هنگام صبح کافیست.

به گزارش pledgetimes، بسیاری از ترکیب‌های موجود در این چای حرارت بدن را افزایش می‌دهد و به همین دلیل لازم است افراد در طول روز مقدار کافی آب بنوشند.

با اینکه بسیاری از دمنوش‌ها، جایگزین مناسبی برای سایر نوشیدنی‌های شیرین و کافئینه هستند، مصرف آن‌ها با مشورت پزشک یا کارشناس طب مکمل و سنتی به ویژه برای اشخاصی که سابقه بیماری یا مصرف دارویی خاص دارند، ضروری است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.