حضور دانش آموزان در مدرسه اجباری نیست/ ساعت تدریس کوتاه می شود

به گزارش چاپار نیوز، محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش در مورد حضور دانش آموزان مدرسه اعلام کرد که طی دو هفته قبل دانش آموزان به مدارس رفته اند و ۲۰ تا ۸۰ درصد دانش آموزان در کلاس ها حاضر بوده اند. این داشن آموزان گروه بندی شده اند و قرار شده است که در روزهای مختلف به مدرسه بیایند و بیان کرد: ساعات تدریس کوتاه شده و پروتکل های ابلاغی وزارت بهداشت در اختیار مدارس قرار داده شده است.

وزیر آموزش و پرورش در مراسم بازگشایی دانشگاه شهید رجایی و فرهنگیان گفت: لازم است از همکاران عزیزم در سراسر کشور، مدیران مدارس، دانش آموزان و خانواده ها که همراهی کردند و با حضورشان در مدرسه و پیگیری امر آموزش مسیر آینده تحصیلی فرزندشان را روشن کردند، قدردانی کنم.

او اظهار کرد: وقتی کرونا شیوع پیدا کرد با مسائل متنوعی روبرو شدیم که یکی از این مسائل بسیار پر اهمیت، آموزش در کشور بود و باید راه حلی برای تداوم آموزش پیدا می کردیم؛ اما در کنار آن باید از سلامت فرزندان عزیزمان و همکاران فرهنگی اطمینان پیدا می کردیم.

حاجی میرزایی ادامه داد: کسانی که به ما توصیه می کنند برای حفظ سلامت دانش آموزان مدرسه را تعطیل کنیم، راه حل درستی نمی دهند و کسانی که سیاست های بازگشایی مدراس را نقد می کنند باید به این سوال پاسخ دهند که راه حل آنها برای استمرار آموزش چیست؟ آیا سیاست متفاوتی از سیاستی که ما انتخابی کردیم پیشنهاد می کنند؟

آموزش و پرورش باید آموزش را در دسترس همگان قرار دهد

 

وزیر آموزش و پرورش در رابطه با حضور دانش آموزان در مدرسه خاطر نشان کرد که به جای اجبار کردن دانش آموزان برای آمدن به مدرسه باید مجموعه آموزش و پرورش ملزم به در دسترس قرار دادن آموزش برای همگان باشد و تاکید کرد: هم آموزش حضوری و هم غیرحضوری پیش بینی کردیم. به تشخیص خانواده ها احترام گذاشتیم و اعلام کردیم اگر خانواده ای علی رغم همه مراقبت های ما و مدرسه باز هم نگران هستند، حضور فرزندشان در مدرسه الزامی نیست و می توانند از دیگر روش های آموزش استفاده کنند.

او گفت: همچنین اعلام کردیم که آموزش حضوری را ترجیح می دهیم؛ زیرا کارکردهای مدرسه متفاوت است و همچنان که کرونا سلامت بچه ها را تهدید می کند، دوری از گروه همسالان و روابط اجتماعی در محیط آموزشی به سلامت جسمی، روحی، روانی و اجتماعی شان آسیب می زند.

حاجی میزایی گفت: راه حل سنجیده راه حلی است که ضمن توجه به سلامت، به نیازهای آموزش فرزندان هم توجه کند. خدمات لازم را ارائه کردیم و اختیار تصمیم گیری را به خانواده ها دادیم و به تشحیص آنها احترام گذاشتیم.

حاجی میرزایی گفت: ساعات تدریس کوتاه شده و پروتکل های ابلاغی وزارت بهداشت در اختیار مدارس قرار داده شده است.

او اظهار کرد: وزارت بهداشت در هفته اول از بیش از ۱۵ هزار مدرسه بازدید کرد که بیش از ۷۵ درصد، پروتکل ها را به صورت کامل رعایت کرده بودند. برخی مناطق که رعایت نکردند اخطار گرفتند و روند اصلاح شد.

وزیر آموزش و پرورش در رابطه با حضور دانش آموزان در مدرسه تاکید کرد: ما انجمن اولیا و مربیان و خانواده ها خواسته ایم نظارت کنند. اسباب کار را فراهم کرده ایم بدون اینکه الزام و اجباری وجود داشته باشد. امیدوارم با کمک خانواده ها سال آموزشی باکیفیتی داشته باشیم و اجازه ندهیم فرزندان ما از نظر آموزشی دچار آسیب شوند.

 

دانش آموزان مشکوک به کرونا به مدرسه نیایند

حضور دانش آموزان در مدرسه اجبار نیست

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.