حداکثر ظرفیت استفاده از قطار و اتوبوس در سمنان ۵۰ درصد ظرفیت اصلی است

0 13

به گزارش چاپار نیوز، قاسم شریفی، رئیس کمیته بازرسی ستاد مقابله با کرونا استان و مدیر کل دفتر بازرسی، مدیریت عملکرد و امور حقوقی استانداری سمنان ضمن یادآوری مصدومیت تعداد زیادی در واژگونی یک اتوبوس در محور گرمسار سمنان از لزوم قطار ها و اتوبوس ها در استفاده حداکثر ۵۰ درصدی از ظرفیت صندلی ها خبر داد.

‍ قاسم شریفی طی جلسه مربوط به حادثه واژگونی اتوبوس در محور گرمسار -آرادان طی روزهای اخیر در حضور زادخور، مدیرکل راه آهن شمال شرق و منصور کیایی مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اعلام کرد: استفاده بیش از این ظرفیت تخلف محسوب و با متخلفان برخورد جدی می شود.

شریفی در ادامه و ضمن تاکید بر خطر شیوع کرونا ویروس و روند رو به افزایش این بیماری بر ضرورت توجه به توصیه های ستاد مقابله با کرونا تاکید نموده و عنوان کرد: نظارت دقیق بر رعایت دستورالعمل های بهداشتی و به ویژه رعایت فاصله گذاری در محل دفاتر شرکت ها و پایانه ها و داخل ناوگان مسافری (قطار، اتوبوس ، مینی بوس و سواری و…) همچنان ضروری است.

رییس کمیته بازرسی و ارزیابی ستاد مقابله با کرونا استان خاطر نشان کرد: حداکثر ظرفیت استفاده اتوبوس ها و سالن های مسافری قطار ها، ۵۰ درصد است و هرگونه تخطی از آن تخلف بوده و باید با متخلفین برخورد شود.

وی افزود: استفاده از ماسک، دستکش، استفاده از سطل های زباله درب دار و بویژه ضدعفونی مستمر محیط اعم از دفتر کار و ناوگان مسافری الزامی است و تیم های ارزیابی و بازرسی دستگاه متولی، موظفند که دائما موارد را پیگیری کنند.

شریفی از مسوولان متولی درخواست نمود: در صورت عدم رعایت دستورالعمل ها توسط کارفرمایان یا رانندگان مراتبِ تخلف از طریق کمیسیون های ماده ۱۱ و ۱۲ بررسی و با متخلفان برخورد شود.

وی سلامت آحاد مردم را ضروری اعلام کرد و در ادامه اینگونه بیان کرد: سلامت رانندگان و متصدیان فروش بلیط شرکت ها و کارکنان پایانه های مسافری نیز بسیار مهم بوده و نباید به خطر بیفتد.

رئیس کمیته بازرسی و ارزیابی ستاد مقابله با کرونا در انتها گفت: از هم استانی ها تقاضا داریم ضمن همراهی با مسئولین مربوطه جهت اجرای دقیق دستورالعمل های ابلاغی، در صورت مشاهده هر گونه تخلف، مراتب را از طریق اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان و راه آهن شمال شرق پیگیری کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.