حادثه واژگونی اتوبوس و همدردی هنرمندان با اهالی رسانه

به گزارش چاپارنیوز، عصر چهارشنبه (۲ تیر) در حادثه واژگونی اتوبوس حامل تعدادی از خبرنگاران که برای تهیه گزارش از دریاچه ارومیه سفر کرده بودند، حداقل ۲۱ نفر زخمی شدند و “مهشاد کریمی” خبرنگار محیط زیست ایسنا و “ریحانه یاسینی” خبرنگار ایرنا در این حادثه جان باختند.

به دنبال این واقعه تلخ، گروهی از هنرمندان با استفاده از هشتگ های “خبرنگار”، “حادثه تلخ”، “محیط زیست” و “واژگونی اتوبوس” عکس های خبرنگاران ایسنا و ایرنا را در فضای مجازی منتشر کردند و همدردی خود را با خانواده های این عزیزان و همچنین جامعه رسانه ابراز داشتند.

حسن فتحی: خبر تلخ و دردناک بود

حسن فتحی، کارگردان مجموعه هایی مانند شهرزاد، مدار صفر درجه و میوه ممنوع با تسلیت به جامعه خبرنگاران و دوستداران محیط زیست و انتشار عکس های خبرنگار محیط زیست ایسنا و ایرنا نوشته است: “تسلیت به خانواده های داغدار ریحانه یاسینی و مهشاد کریمی، خبرنگاران محیط زیست که در حادثه واژگونی اتوبوس در نقده جان خود را از دست دادند.”

رضا کیانیان: به همین سادگی !!!!

اما رضا کیانیان، بازیگر، در مطلبی عکس هایی از مهشاد کریمی و ریحانه یاسینی منتشر کرده و همچنین با انتقاد از جاده های ناامنی که در طی این سالها جان نخبگان، اندیشمندان و شهروندان کشورمان را گرفته است، به توئیت خبرنگار ایرنا در مورد مرگ اشاره کرده است.

این هنرمند همچنین نوشت: “تسلیت … تسلیت به جامعه خبرنگاران، تسلیت به دوستداران محیط زیست. تسلیت به خانواده های داغدار …………………………………………… ۲ فوتی و ۲۱ مصدوم در واژگونی اتوبوس خبرنگاران در نقده. مهشاد کریمی و ریحانه یاسینی
مجروحان تیمی از خبرنگاران محیط زیست هستند که توسط سازمان محیط زیست برای گزارش اعزام شده اند.”

کیانیان همچنین با اشاره به خبری از ایسنا درباره این حادثه واژگونی اتوبوس تلخ آورده است: “رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا در مصاحبه ای با ایسنا، دلیل واژگونی اتوبوس حامل خبرنگاران در نقده را عدم توانایی در کنترل وسیله نقلیه اعلام کرد.
به همین سادگی!!!!
جاده های ناامن، اتوبوس های فرسوده چی؟؟؟؟
چند بار نخبگان ما به همین سادگی جان باخته اند؟”

رامبد جوان: تلخ مانند لحظه از دست دادن عزیز

رامبد جوان مجری برنامه “خندوانه” در پیامی حاوی دو عکس از خبرنگاران اخیراً درگذشته ایسنا و ایرنا نوشت:
“اینبار ته دره پایانی تلخ بود برای گروهی از خبرنگارانی که قرار بود روایتگر پیشرفت پروژه‌های مربوط به احیای دریاچه ارومیه باشند. این دوران تلخ همه ما را به سوگ ریحانه یاسینی و مهشاد کریمی، دو خبرنگار جوان خبرگزاری های ایرنا و ایسنا نشاند.
برای من و همکارانم در خندوانه، جایی که در تمام این سال ها تلاش کرده ایم تا آنجا که می توانیم به کسانی که برای حفاظت از محیط زیست جان خود را فدا می کنند نزدیک باشیم، امشب شب تلخی بود.
بیایید با هم برای صبر و آرامش خانواده های این دو نفر و سلامتی سایر عزیزان آسیب دیده در این حادثه دعا کنیم.”

فرزاد حسنی و خاطره همکاری با ریحانه یاسینی

فرزاد حسنی، مجری، همچنین عکس های مشترکی را با ریحانه یاسینی، خبرنگار محیط زیست ایرنا به اشتراک گذاشت و توضیح داد: “بانو” “ریحانه یاسینی” با تو “اکسیر” تبدیل به اکسیر شد؛ قلم شیرینت و قلب مهربانت”.

وی همچنین در مطلب دیگری عنوان کرد: ریحانه یاسینی یکی از مهمترین و عزیزترین همکاران من بود. من از بغض خفقان گرفته ام.”

هشتگ خبرنگار احسان علیخانی، هشتگ واژگونی اتوبوس

احسان علیخانی همچنین با استفاده از هشتگ های خبرنگار، حادثه واژگونی اتوبوس و حادثه دلخراش نوشت: “یک اتفاق دردناک برای جامعه خبرنگاران رخ داده و متأسفانه عزیزانی را از دست دادیم و تعدادی مجروح شدند، برای آرامش خانواده ها دعا کنیم.”

هادی حیدری: تلخی بی پایان

هادی حیدری، کاریکاتوریست نیز با انتشار عکس هایی از دو خبرنگار جوان که در حادثه واژگونی اتوبوس جان باختند، عنوان “تلخی بی پایان” را برای مطلب خود در فضای مجازی انتخاب کرده است.

وی با اعلام این خبر، در پایان به خانواده های داغدیده این عزیزان و همچنین جامعه رسانه ای کشور تسلیت گفت.

درمیشیان و یادآوری یک توییت

رضا درمیشان کارگردان بازنشر توئیتی از ریحانه یاسینی خبرنگار محیط زیست ایرنا را برای واکنش نشان دادن نسبت به این حادثه واژگونی اتوبوس تلخ انتخاب کرده است.

یاسینی در توئیت خود نوشته است: “ما همه مون میمیریم، مسئولان تنها کار عملی شون اعلام کردن خبر ما است.”

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.