بر اساس نظرسنجی های صورت گرفته، جو بایدن پیروز اولین مناظره گشت!

0 16
طبق نتایج نظرسنجی سی‌بی‌اس نیوز که به محض پایان اولین مناظره انتخاباتی آمریکا انجام شد، جو بایدن دموکرات توانست دونالد ترامپ را با اختلافی اندک شکست دهد.

به گزارش خبرگزاری چاپار نیوز ، به نقل از سی‌بی‌اس نیوز، پس از برگزاری اولین مناظره پرهیاهو که مجری‌ نمی‌توانست دونالد ترامپ را آرام کند که صحبت‌های جو بایدن و خودش را قطع نکند، ۴۸ درصد از تماشاچیان این مناظره بایدن را با پیروز دانستند و ۴۱ درصد هم به ترامپ رای دادند و ۱۰ درصد این مناظره را برابر ارزیابی کردند.

براساس گزارش شبکه سی بی اس، در طول این مناظره ۹۰ دقیقه ای، ترامپ « ۷۳ بار » حرف های بایدن را قطع کرد. براساس این گزارش، بایدن به دلیل قطع مکرر حرف هایش از سوی ترامپ، برای نخستین با مجبور شد که از لفظ “ساکت شو” خطاب به ترامپ استفاده کند.

همچنین یک نظرسنجی دیگر درباره این مناظره یک ساعت بعد از خاتمه آن، از سوی شبکه خبری سی ان ان منتشر شد.

شبکه خبری سی ان ان اعلام کرد در این نظرسنجی از مردم درباره اولین مناظره، ۶۰ درصد از پرسش شوندگان معتقد بودند که جو بایدن عملکرد بهتری داشت و تنها ۲۸ درصد موافق عملکرد ترامپ در این مناظره بودند.

در نظرسنجی دیگری که قبل از برگزاری مناظره انجام شده بود، ۵۶ درصد از پرسش شوندگان گفته بودند که بایدن عملکرد بهتری خواهد داشت اما بعد از مناظره، این آمار به نفع بایدن باز هم تقویت شد و به ۶۰ درصد رسید.

براساس نظرسنجی شبکه سی بی اس آمریکا در باره مناظره امروز نیز، بایدن با ۴۸ درصد در برابر ترامپ با ۴۱ درصد عملکرد بهتری داشته است.

در میز گردی کارشناسان شبکه سی ان ان تشکیل داده بودند، اکثرا رفتار رییس جمهور وقت آمریکا را یک آبروریزی برای آمریکا توصیف کردند.

کارشناس و مجری شبکه سی ان ان بلافاصله بعد از  پایان مناظره اعلام کرد: این پر هرج و مرج ترین مناظره تاریخ انتخابات آمریکا بود. مناظره سراسر قطع شدن حرف های بایدن از سوی ترامپ بود و حملات ترامپ به پسر جو بایدن.

این کارشناس همچنین تاکید کرد: من نمی خواهم قضاوت کنم که کدام نامزد پیروز این مناظره بود، اما این مناظره یک بازنده بزرگ داشت؛ مردم آمریکا بازنده مناظره بودند چون واقعا یک فاجعه بود.

یکی دیگر از کارشناسانی که در میزگرد شبکه سی ان ان بعد از مناظره حضور داشت، درباره رفتار ترامپ در اولین مناظره در برابر بایدن گفت: او رفتاری در سطح “بچه های مهد کودکی” داشت و در واقع همان رفتاری را به نمایش گذاشته که در سیاست هایش در دولت به نمایش می گذارد.

در نشستی که سی ان ان با کارشناسان داشت، بر این نکته تاکید کرد که این مناظره یک آبروریزی برای آمریکا بود.

یکی از کارشناسان درباره ادعاهای ترامپ در اولین مناظره گفت: ترامپ سیلی از دروغ های بزرگ را در این مناظره تحویل مردم داد.

بازتاب مناظره ریاست جمهوری این نامزدها در شبکه‌های اجتماعی توجهات زیادی را به خود جلب کرده است. بسیاری از کاربران به لحن تهاجمی ترامپ و قطع کردن پیاپی صحبت‌های بایدن و کریس والاس اعتراض کرده و تاکید می‌کنند که اگر مناظره‌های بعدی هم به شکل اولین مناظره ادامه یابند، فایده ای نخواهند داشت

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.