جو بایدن ماسک زدن را یک وظیفه میهنی خواند و آن را ناجی زندگی ها دانست!

0 9

به گزارش سایت خبرگزاری چاپار نیوز، جو بایدن ماسک را نجات دهنده زندگی ها دانست و در شب دوشنبه طی سخنرانی تبلیغاتی که از شبکه ان بی سی و از فلوریدا پخش می‌شد، در این باره گفت: از نظر من، استفاده از ماسک یک وظیفه میهنی است تا از آنهایی که گرداگرد شما هستند، محافظت شود.

جو بایدن این سخنان را در حالی مطرح می کرد که دونالد ترامپ رقیب جمهوری خواه او که به تازگی تست کرونایش مثبت شده است و یک ناقل به حساب می آید با ورود به کاخ سفید، ماسک خود را از صورت برداشت تا عکس یادگاری بگیرد و پیغامی را بدون ماسک برای مردم مخابره کرد که از کرونا نترسند.

معاون اول باراک اوباما درباره بیماری ترامپ هم بیان کرد: امیدوارم که رئیس جمهوری با آنچه که پشت سر گذاشته است، درس درستی را به مردم آمریکا بیان کند: ماسک‌ها مهم هستند. آنها زندگی را نجات می‌دهند.

جو بایدن نیز درباره اهمیت ماسک و رعایت پروتکل های بهداشتی تاکید کرد: حرف دانشمندان را گوش دهید.

معاون اول رئیس جمهوری آمریکا همچنین یادآور شد: بیش از ۲۰۰ هزار آمریکایی مرده‌اند، ۵۰ هزار آمریکایی در هر روز به ویروس گرفتار می‌شوند. یکهزار نفر در یک روز می‌میرند. این یک وضعیت اضطرار ملی است. رئیس جمهوری باید مسئولیت آن را بپذیرد.

جو بایدن پس اتمام سخنرانی خود درباره اهمیت ماسک درباره اهداف خود برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری چنین گفت: وقتی تصمیم گرفتم وارد عرصه انتخابات شوم سه هدف داشتم؛ بازگرداندن روح این کشور، بازپروری طبقه متوسط و متحد کردن کشور. این تنها راهی است که می‌توانیم پیش برویم.

معاون اول رئیس جمهوری آمریکا درباره بیشتر شدن اتحاد کاخ سفید و مردم نیز خاطرنشان کرد: به عنوان رئیس جمهوری آنچه را که همیشه در گذشته انجام داده‌ام را به کار خواهم گرفت؛ گرد هم آوردن مردم، اعتراضات مسالمت‌آمیز، افسران پلیس، اتحادیه‌ها و گروه‌های حقوق شهروندی. همه ما در کاخ سفید دور یک میز خواهیم نشست.

نامزد حزب دموکرات در رقابت انتخابات ریاست جمهوری آمریکا همچنین تاکید کرد: به من نگویید چیزی نمی‌تواند تغییر کند.

جو بایدن در خصوص اتهامی که ترامپ به دموکرات ها می‌زند و او را بازیچه سوسیالیسم یا کمونیسم می خواند اذعان کرد: من بر پوتین، کاسترو و هر دیکتاتوری سخت گرفتم. اجازه دادم تا بدانند که همه چیز در اینجا متوقف می‌شود. بازی به وسیله من به عنوان رئیس جمهوری تمام می‌شود.

وی همچنین تاکید کرد: از این رو، هیچ کلمه‌ای وجود ندارد که دلالت کند من سوسیالیست یا کمونیست هستم.

زمانی که او در اظهارات خود خواست علیه ترامپ نظری بدهد، ناگهان اظهارات خود را قطع کرد و کوشید علیه رئیس جمهوری فعلی آمریکا که اکنون دچار بیماری است، صحبتی نکند.

جو بایدن در این برنامه تبلیغاتی بیشتر تمرکز خود را بر لزوم رعایت اصول بهداشتی و زدن ماسک گذاشته بود و از مردم خواست تا رعایت پروتکل های بهداشتی را برای شکست دادن کرونا جدی بگیرند.

انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به طور رسمی در ۱۳ آبان ماه سال ۱۳۹۹ برگزار می گردد، با این هم اکنون نیز در برخی ایالت‌ها رای‌گیری آغاز شده و در برخی دیگر هم مهلت ثبت نام امروز به پایان رسیده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.