اسحاق جهانگیری و محسن هاشمی پیشنهاد نامزدی انتخابات را هنوز نپذیرفته اند!

سخنگوی حزب کارگزاران سازندگی با بیان اینکه اسحاق جهانگیری و محسن هاشمی تا امروز پیشنهاد حزب برای نامزدی در انتخابات را نپذیرفته‌اند، اعلام کرد: کارگزاران با برنامه جسورانه اقتصادی در پی یک دولت فنی و کار است.

به گزارش سایت خبرگزاری چاپار نیوز، حسین مرعشی، روز جمعه در طی مصاحبه با یکی از رسانه های خبری  درباره تازه ترین فعالیت های حزب کارگزاران سازندگی برای انتخابات ریاست جمهوری آینده عنوان کرد: حزب گام هایی را برای حضور موثر در انتخابات برداشته و راهکارها و سیاست های مورد نظر حزب برای دولت آینده در برنامه ای تدوین و آماده شده است.

وی افزود: حزب کارگزاران سازندگی مهم ترین ویژگی و اولویت این برنامه را اقتصاد، حل مشکلات اقتصادی جاری و نیز توسعه اقتصادی تعیین کرده و راهکارهای پیشنهادی در پی آن است که کشور را به رشد اقتصادی دو رقمی و تورم تک رقمی برساند و این برجسته ترین بخش برنامه حزب برای دولت و رییس جمهوری آینده است.

مرعشی در ادامه ضمن اشاره به عدم اعلام آمادگی اسحاق جهانگیری و محسن هاشمی برای پذیرش پیشنهاد حزب کارگزاران ، گفت: در گام بعدی فهرستی از شخصیت های مورد توجه و حمایت حزب آماده کردیم و تاکنون با رایزنی هایی که با این شخصیت ها صورت گرفته؛ «اسحاق جهانگیری» معاون اول رییس جمهوری و «محسن هاشمی» رییس شورای شهر تهران برای حضور و نامزدی در انتخابات اعلام آمادگی نکردند و تا امروز پیشنهاد حزب را نپذیرفته اند. درباره دیگر شخصیت های مورد توجه هم حزب در حال بررسی است تا نامزدی را که توانایی بیشتری برای تحقق برنامه جسورانه اقتصادی کارگزاران دارد، انتخاب کند.

سخنگوی حزب کارگزاران سازندگی درباره موضوع تایید صلاحیت نامزدها با بیان این که تصور نمی کنم در مدت باقی مانده تا انتخابات ریاست جمهوری تغییرات مهمی در سیاست های کلی نظام به وجود بیاید؛ تصریح کرد: علیرغم اینکه ممکن است منتقد کارکرد نهادهایی مانند شورای نگهبان هم باشیم اما ترجیح می دهیم با لحاظ کردن محدودیت های موجود راهی برای برگزاری انتخاباتی پرشور و تشکیل دولتی فنی و دولت کار پیدا کنیم.

وی اظهار داشت: ما محدودیت ها را درک می کنیم و تصور نمی کنیم که این محدودیت ها تا زمان باقی مانده قابل رفع باشند با درک این محدودیت ها تلاش خواهیم کرد که به کشور و مردم کمک کنیم.

مرعشی درباره هماهنگی احزاب مختلف با حزب کارگزاران گفت: گفت و گوهایی بین احزاب و شورای هماهنگی احزاب اصلاح طلب در جریان است و این شورا هم در حال بررسی است و شخصیت های مختلف در جلسات این شورا به صورت آنلاین شرکت کرده اند که منتظر جمع بندی شورای هماهنگی هستیم.

سخنگوی حزب کارگزاران سازندگی ضمن اشاره به این که درباره جزییات نشست مجمع روحانیون مبارز اطلاعاتی ندارد، در خصوص آینده شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان هم بیان کرد: جز شورای هماهنگی احزاب اصلاح طلب، نهاد هماهنگ کننده دیگری وجود ندارد و احزاب در حال گفت و گو درباره نهادهای هماهنگ کننده هستند.

مرعشی همچنین درباره دلایل هجمه ها به دولت هم اظهار داشت: بخشی از هجمه ها به دولت قابل پیش بینی بود و مجلس یازدهم نیروی با تجربه و کارکشته سیاسی کم دارد و در این مجلس رادیکال، طبیعی است که هر کس سخنان تندتری بگوید با استقبال بیشتری از سوی همراهان مواجه می شود.

وی در نهایت بیان کرد: امیدواریم که رهنمودهای اخیر مقام معظم رهبری پایانی بر این تخریب ها باشد و بتوانیم هماهنگ تر حرکت کنیم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.