آمریکا مایوس از اقدام نظامی؛ در پی جنگ علیه زیرساخت های حیاتی ایران

رییس سازمان پدافند غیرعامل کشور ضمن تاکید بر مایوس شدن آمریکا از اقدام نظامی علیه ایران بیان کرد: آنان به‌دنبال جنگ علیه زیرساخت های حیاتی ایران هستند.

به گزارش سایت خبرگزاری چاپار نیوز، سردار غلامرضا جلالی در نهمین رزمایش قطع برق که در مرکز پایش صنعت برق کشور برگزار شد، اعلام کرد: دشمن در تقابل با ایران اسلامی به دلیل توان بالای دفاعی و بازدارندگی و اراده قاطع که مشاهده کرد از حوزه نظامی مایوس شده است که نقطه عطف این مسئله، انهدام پهباد جاسوسی فوق پیشرفته آمریکا در خلیج فارس بود.

وی ضمن اشاره به اینکه آمریکا پس از مایوس شدن از جبهه نظامی به دنبال جنگ علیه زیرساخت های حیاتی کشور رفته است گفت: در این جنگ نوین به دلیل آنکه فاعل جنگ در حوزه سایبری گمنام است این حملات بیشتر در این حوزه صورت می‌گیرد.

رییس سازمان پدافند غیرعامل کشور در خصوص پدافند سایبری گفت: زیرساخت های حیاتی ایران به دلیل رشد و توسعه سریع، گرایش به سایبری‌شدن پیدا کرده است. بنابراین حفظ این کارکردها که پیوندی حیاتی با کیفیت زیست مردم دارد منوط به پدافند سایبری و رعایت الزامات جامع پدافند غیرعامل است.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با بیان اینکه در این زمینه رویکرد ما عملیات پیشگیرانه برای رصد آسیب‌پذیری‌ها و کنترل آمادگی‌هاست متذکر شد: صنعت برق صنعتی مادر است و همه کارکردهای حیاتی به برق مربوط است. عدم اختلالات در زیرساخت‌های برق کشور نشان از تاب‌آوری و قوت صنعت برق کشور دارد و قابل تقدیر است.

جلالی تاکید کرد: ظرفیت کنونی مولدهای اضطراری برق می‌تواند رشد بیشتری داشته باشد تا تامین‌کننده برق اضطراری کشور باشد.

وی یادآور شد: رزمایش‌های سایبری در حوزه برق باید به صورت منظم برگزار شود تا ضمن بررسی آسیب‌پذیری‌ها میزان پایداری شبکه ارتقا یابد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.