سناتور سابق جمهوری خواه: جلوی عوام فریبی ترامپ را بگیرید

رئیس سابق کمیته روابط خارجی سنای آمریکا در صفحه توئیتر خود تاکید کرد که جمهوری‌خواهان آمریکا وظیفه دارند که جلوی عوام فریبی ترامپ را بگیرند و اجازه ندهند رئیس‌جمهور این کشور بیش از این با اظهارات خود انتخابات را به چالش بکشد.

به گزارش چاپار، «باب کورکر» سناتور سابق جمهوری‌خواه و رئیس سابق کمیته روابط خارجی سنای آمریکا در پیام توئیتری خود از جمهوری‌خواهان درخواست کرد که برای مهار دونالد ترامپ رئیس‌جمهور این کشور که این روزها با اظهاراتش سلامت نظام انتخاباتی آمریکا را به‌کلی زیر سؤال برده، وارد عمل شوند.

باب کورکر پیش از این به مدت ۱۲ سال (۲۰۰۷ تا ۲۰۱۹) به عنوان نماینده ایالت تنسی در سنا حضور داشته است. وی روز جمعه در حساب کاربری رسمی خود در توئیتر نوشت: «اگرچه رئیس‌جمهور [ترامپ] این حق را دارد که به‌صورت قانونی انتخابات را به چالش بکشد، اما شهروندان وظیفه‌شناس نباید اجازه انجام این اقدامات بی‌ملاحظه را به او و تیم حقوقی‌اش بدهند.»

وی ادامه داد: «وقتی پای موضوعی به این مهمی در میان باشد، جمهوری‌خواهان وظیفه دارند که عوام فریبی ترامپ و اظهارات آشکارا نادرست او و تیم حقوقی‌اش را به چالش بکشند.»

در حالی که رسانه‌های اصلی آمریکا جو بایدن را پیروز انتخابات ریاست جمهوری این کشور اعلام کرده‌اند، ترامپ همچنان با تاکید بر اینکه در بعضی از ایالت‌ها موارد متعددی از تقلب و تخلف در روند برگزاری انتخابات و شمارش آرا اتفاق افتاده، تاکنون از پذیرش شکست خود امتناع ورزیده و با انتشار پیام‌های متعدد در توئیتر و فیس‌بوک، خود را برنده انتخابات اعلام می‌کند.

در چند روز گذشته فیس‌بوک و توئیتر بارها اظهارات و عوام فریبی ترامپ مبنی بر بروز تخلفات و تقلب گسترده در انتخابات ریاست جمهوری را با درج برچسب‌هایی از جمله «بی‌اساس» یا «اطلاعات نادرست» سانسور کرده‌اند و همین مسئله خشم دونالد ترامپ و هواداران دوآتشه وی را برانگیخته است.

جمعه گذشته دونالد ترامپ با انتشار پیامی در صفحه توئیتر خود، مسئولیت «ناسالم» شدن انتخابات آمریکا را متوجه دموکرات‌ها دانسته بود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.