جلوگیری از آلزایمر به سادگی توسط این خوراکی ها ممکن است

0 10

به گزارش چاپار نیوز، یکی از متخصصان تغذیه و رژیم درمانی در رابطه با راهکار‌هایی جهت جلوگیری از آلزایمر به وسیله تغذیه مطالبی را بیان کرد.

کوروش صمدپور، متخصص تغذیه و رژیم درمانی در مورد توصیه‌های تغذیه‌ای به جهت پیشگیری از آلزایمر، بیان کرد: یکی از بیماری‌های شایع در افراد مسن با عنوان «آلزایمر» شناخته شده است.

وی گفت: عوامل متعددی در ابتلا به بیماری زوال عقل وجود دارد که با داشتن تغذیه‌ سالم می‌توان از بروز آن جلوگیری کرد و یا تا حد امکان ابتلا به آن را به تعویق انداخت.

جلوگیری از آلزایمر به وسیله گوشت و لبنیات

صمدپور گفت که حداقل یک بار در هفته مصرف ماهی تاثیر بسیاری در پیشگیری از ابتلا به آلزایمر دارد و افزود: لازم است به منظور پیشگیری از آلزایمر گوشت و مرغ را در رژیم غذایی خود بگنجانید، البته باید توجه داشته باشید که بهتر است حداکثر دو بار در هفته از گوشت قرمز استفاده کنید.

وی در رابطه با اثر مصرف سبزیجات جهت جلوگیری از ابتلا به زوال عقل توضیح داد: استفاده از سبزی‌های دارای برگ سبز بیشتر از مصرف میوه توصیه می‌شود و بهتر است سبزیجات دارای برگ سبز را در رژیم غذایی روزانه خود قرار دهید و از میوه‌ها حداقل یک بار در هفته استفاده کنید.

او گفت: به منظور پیشگیری از ابتلا به آلزایمر توصیه می‌شود روغن زیتون را در برنامه غذایی خود جای دهید و تا حد امکان از مصرف کره پرهیز کنید. همچنین بر خلاف باور عموم استفاده از پنیر تاثیر چندانی در پیشگیری از ابتلا به آلزایمر ندارد و استفاده از آن باید حداکثر یک یا دوبار در هفته باشد.

وی توضیح داد: مصرف آجیل‌ها تاثیر بسیار زیادی برای درمان و جلوگیری از ابتلا به آلزایمر دارد و توصیه می‌شود حداقل پنج بار در هفته از آن‌ها استفاده کنید. همچنین لازم است تا حد امکان از مصرف غذا‌های سرخ کردنی و فست فود اجتناب شود.

او تصریح کرد: به منظور تقویت حافظه و پیشگیری از زوال عقل توصیه می‌شود که افراد نان و غلات سبوس دار میل کنند و در صورت تمایل به مصرف نان سفید استفاده از آن را حداکثر به سه بار در هفته کاهش دهند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.