عملیات ترور شهید فخری زاده به وسیله دو پهپاد اسرائیلی انجام شده است

به گزارش سایت چاپار نیوز، روزنامه الجریده چاپ کویت به نقل از یک منبع مطلع ادعا کرد که عملیات ترور به وسیله دو پهپاد اسرائیلی که از فراز دریای خزر وارد ایران شدند، انجام شده است. این شبهه وجود دارد که پهپادها از پایگاه‌های جمهوری آذربایجان برخاسته‌اند یا اینکه در دوره جنگ قره‌باغ میان آذربایجان و ارمنستان وارد حریم ایران و مدتی پنهان شده بودند.

این منبع ناشناس با وجود پیشرفت‌های جمهوری اسلامی ایران در حوزه راداری مدعی شد: برخی پهپادها از رصد رادارهای ایران مخفی می‌مانند و ممکن است این دو پهپاد از خلأ موجود برای نفوذ به داخل ایران استفاده کرده باشند.

وی همچنین گفت: وزارت اطلاعات پس از اطلاع از ورود پهپادها به حریم هوایی ایران، به همه از جمله محافظان شخصیت‌هایی که به منطقه دماوند و آبسرد که محسن فخری‌زاده در آنجا شهید شد، تردد می‌کنند هشدار داده بود.

الجریده افزود: در این عملیات ترور یکی ‌از مظنونان حمله تروریستی بازداشت شده، اما هیچ‌یک از هم‌دستانش را نمی‌شناخته است.

نظر مقام سابق سیا در خصوص عملیات پهپادهای اسرائیلی

از سوی دیگر بروس ریدل، مقام سابق سیا و پژوهشگر موسسه بروکینگز، ادعا کرده است تل‌آویو قدرت بسیار بالایی در حمله به افراد در خاک دشمن دارد و از روابط نزدیک خود با کشورهای همسایه ایران مانند آذربایجان برای نظارت و استخدام جاسوس کمک می گیرد.

به گفته شمخانی هیچ فردی در صحنه ترور دیده نشده است!

روز گذشته، علی شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی در حاشیه مراسم خاکسپاری شهید فخری‌زاده ضمن اشاره به این موضوع که پیش از این، عملیات‌های فراوانی علیه شهید فخری‌زاده انجام شده بود که ناکام مانده بود، توضیح داد: دستگاه‌ها و سیستم‌های اطلاعاتی به این اطلاعات رسیدند که ایشان هدف است و قرار است در همین نقطه‌ای که به شهادت رسید، اقدامی علیه ایشان صورت بگیرد و تقویت لازم هم در ارتباط با حفاظت انجام شد ولی دشمن در این ترور از سبک و شیوه کاملاً جدید، حرفه‌ای و تخصصی استفاده کرد و بعد از ۲۰ سال متاسفانه موفق شد.

وی همچنین با بیان این که کسی در صحنه ترور حضور نداشت، گفت: متاسفانه عملیات، عملیات بسیار پیچیده‌ای بود و با بکارگیری تجهیزات الکترونیکی رخ داد. هیچ فردی در صحنه حضور نداشت؛ اما سرنخ‌هایی وجود دارد. حتماً منافقین در این اتفاق نقش داشتند؛ حتما عنصر جنایتکار این امر رژیم صهیونیستی و موساد است.

یگان ترور «کیدون» موساد در عملیات ترور شهید فخری‌زاده دست داشته است

به دنبال این اقدام تروریستی، روزنامه های اسرائیلی و اروپایی با کمک داده های اطلاعاتی فاش شده، گزارشاتی منتشر کردند که نشان می دهد یگان ترور «کیدون» وابسته به موساد لیستی برای انجام عملیات ترور در اختیار دارد که در راس آن ها سید حسن نصرالله، شخصیت‌های وابسته به جریان‌های فلسطینی، عراقی و یمنی و فرماندهان سپاه پاسداران و دانشمندان هسته‌ای ایران قرار دارند.

وجود تیربار اتوماتیک در صحنه ترور 

یک روز پس از حادثه ترور ناجوانمردانه شهید فخری زاده، جزئیاتی از این عملیات تروریستی منتشر شد. بر طبق این گزارش، ماشین ضدگلوله حامل شهید محسن فخری زاده و همسر وی، صبح جمعه به همراه ۳ ماشین تیم حفاظت از شهر رستم کلای مازندران به سوی آبسرد دماوند حرکت می‌کند. ماشین پیشرو تیم حفاظت چند کیلومتر مانده به محل حادثه، اسکورت را برای چک و خنثی محل مقصد ترک می‌کند.

در این حین، صدای ناشی از اصابت چند گلوله به ماشین، باعث جلب توجه دکتر فخری‌زاده و متوقف کردن ماشین می‌شود. فخری‌زاده با تصور این که صدا ناشی از برخورد با مانع خارجی یا اشکال در موتور خودرو بوده است از ماشین پیاده می‌شود. در همین لحظه از خودرو نیسانی که در فاصله ۱۵۰ متری ماشین شهید قرار داشته، با استفاده از یک دستگاه تیربار اتوماتیک کنترل از راه دور، چندین شلیک به سمت شهید صورت می‌گیرد. دو گلوله به پهلو و یک گلوله به پشت شهید اصابت می‌کند که منجر به قطع نخاع وی می‌گردد. در همین لحظات سرتیم حفاظت بدن خود را حائل پیکر شهید می‌کند و چند تیر نیز به بدن وی برخورد می‌کند. لحظاتی بعد همان نیسان متوقف شده نیز منفجر می‌شود. پیکر مجروح شهید به درمانگاه و از آنجا با هلی‌کوپتر به بیمارستانی در تهران انتقال می یابد، اما متاسفانه بعد از مدتی این دانشمند به شهادت می‌رسد.

عملیات ترور که حدود ۳ دقیقه طول کشیده است؛ اما هیچ عامل انسانی در محل ترور حضور نداشته و تیراندازی‌ها تنها توسط سلاح خودکار انجام شده است و به جز محافظ شهید که مجروح می‌شود، هیچ فرد دیگری در این حادثه آسیب نمی‌بیند. در همین رابطه بررسی هویت مالک خودروی نیسان، نشان دهنده خروج وی در ۸ آبان ماه سال جاری از کشور است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.