جزئیات محدودیت های جدید کرونایی/ زمان پایان فعلا مشخص نیست

به دنبال اجرای مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا و در پاسخ به پیگیری‌های مردمی و مطالبات افکار عمومی برای قطع زنجیره انتشار و انتقال ویروس کرونا، کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی وزارت کشور اطلاعیه شماره ۲ خود را در خصوص جزئیات محدودیت های جدید و طرح جامع مدیریت هوشمند محدودیت‌ها متناسب با روند و وضعیت این بیماری در شهرها منتشر کرد.

در متن این اطلاعیه آمده است: در اجرای مصوبات ستاد ملی مدیریت کرونا و در پاسخ به پیگیری‌های مردمی و مطالبات افکار عمومی به منظور قطع زنجیره انتشار و انتقال ویروس منحوس کرونا، اطلاعیه شماره ۲ کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی در مورد طرح جامع مدیریت هوشمند محدودیت‌ها متناسب با روند و وضعیت بیماری کووید ۱۹ در شهرها به استحضار ملت ایران و اصحاب رسانه می‌رسد و جزئیات محدودیت های جدید مرتبط با هر یک از موضوع ها، در اطلاعیه‌های بعدی اعلام خواهد شد.

برگزاری تمامی نمایشگاه ها ممنوع است

در این اطلاعیه آمده است: «طرح جامع مدیریت هوشمند محدودیت‌ها بر پایه جغرافیایی شهرها تدوین و اجرا می‌گردد. علاوه بر محدودیت‌های مشخص شده در طرح، برگزاری هرگونه نمایشگاه (عمومی، تخصصی و بین المللی) در همه وضعیت‌ها (زرد، نارنجی و قرمز)، تا عادی شدن شرایط ممنوع است.»

در اطلاعیه وزارت کشور ادامه فعالیت بقاع متبرکه و اماکن مقدس زیارتی نیز به این صورت عنوان شده است که: «برابر دستورالعمل‌های ابلاغی قبلی وزارت بهداشت خواهد بود. همچنین همه دستگاه‌های دولتی، اشخاص حقیقی و حقوقی بخش غیر دولتی و تولیدی مکلف به اجرای دستورالعمل‌های ابلاغی در چارچوب مدیریت بیماری هستند.»

زمان پایان محدودیت ها فعلا مشخص نیست

براساس اطلاعیه مذکور استفاده از ماسک در اماکن عمومی و پرتردد در تمام شهرها در همه وضعیت‌ها الزامی است و متخلفان مطابق مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا جریمه خواهند شد. این در حالی ست که زمان خاتمه محدودیت‌ها در شهرهای زرد، نارنجی و قرمز منوط به تغییر وضعیت‌ها بوده؛ لذا تصور دو هفته‌ای بودن طرح تلقی درستی نیست.

بر اساس آنچه در اطلاعیه وزارت کشور آمده است، لیست مشاغل گروه دوم عبارتند از:
۱- بوستان‌ها و مراکز تفریحی
۲- پاساژهای سربسته و سرباز، بازارهای سرپوشیده، مراکز خرید و فروش بزرگ غیر مواد غذایی و بازارهای موقت
۳- بازارها و نمایشگاه‌های فروش انواع خودرو، مراکز شماره گذاری اتومبیل
۴- باشگاه‌های ورزشی، سالن‌های بدن سازی
۵- آرایشگاه‌های مردانه
۶- مراکز فروش لوازم آرایشی و بهداشتی
۷- مراکز فروش فرش و موکت، لوازم خانگی، پارچه، پرده، مبلمان، تزیینات داخلی
۸- مراکز فروش کادویی، اسباب بازی، لوازم‌التحریر
۹- مراکز فروش انواع پوشاک، کیف و کفش، خرازی، خیاطی
۱۰- آتلیه و عکاسی
۱۱- آژانس مشاور املاک
۱۲- خدمات چاپ دیجیتال
۱۳- مراکر تهیه و طبخ غذا با پذیرش مشتری، قهوه‌خانه‌ها با عرضه مواد دخانی
۱۴- قنادی و شیرینی‌پزی تر و خشک، آب میوه و بستنی فروشی و مشاغل مشابه

در پایان اطلاعیه ضمن اعلام اینکه جزئیات بیشتر محدودیت های جدید طرح در اطلاعیه‌های بعدی به استحضار ملت خواهد رسید، از مردم  خواسته شده تا اخبار و اطلاعات لازم را صرفا از طریق اطلاعیه‌های صادره دریافت کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.