اعلام جزئیات محدودیت های جدید کرونایی به مردم تا صبح چهارشنبه

به گزارش چاپارنیوز، دکتر حسن روحانی در خصوص اعمال محدودیت های کرونایی در هفته آینده اعلام کرد: تا صبح چهارشنبه باید تمام دستورالعمل ها در خصوص اجرای طرح جامع برای شهرهای در وضعیت قرمز، نارنجی و زرد، به روشنی و دقیق، به اطلاع مردم برسد.

رئیس جمهور کشور عصر روز دوشنبه، طی جلسه بررسی نهایی دستورالعمل های «طرح جامع اعمال محدودیت های پویا در مقابله با کرونا» که مقرر شده تا از روز شنبه هفته آینده و در شهرهای مختلف کشور اجرایی شوند، خاطر نشان کرد: تمام دستورالعمل ها در خصوص اجرای  این طرح برای شهرهای در وضعیت قرمز، نارنجی و زرد، باید به روشنی و دقیق، تا صبح چهارشنبه به اطلاع مردم برسد و برای مراکزی که باید ابلاغ شود، اقدام شود.

وی افزود: همچنین ضروری است به تمامی مشاغل، کارکنان، کارگران و کسب وکارها، مراکز آموزشی و گروه هایی که در طرح از آنها یاد شده است، از طرف دستگاه های مسئول ابلاغ های لازم انجام گیرد.

دکتر روحانی ضمن بیان اینکه مهار موج سوم ویروس کرونا، با در نظر گرفتن افزایش قدرت شیوع و بیماری زایی آن، بسیار مشکل است و عموم جامعه باید مقررات و دستورالعمل های مقابله با کرونا را به عنوان وظیفه ای شرعی و اجتماعی رعایت نمایند، اظهار کرد: پیروزی بر کرونا نیازمند کارزاری مبتنی بر «همبستگی» میان حاکمیت، همبستگی میان نهادهای مدنی داوطلب و نهایتاً همبستگی بین شهروندان و حاکمیت است.

ریاست جمهوری کشور ضن تاکید بر این مورد که بسیج همگانی باید به آمادگی ملی برای مبارزه با بیماری بینجامد، گفت: نیازمند ایجاد «آمادگی ملی» برای مبارزه با بیماری هستیم و نباید اجازه داد که رقابت های سیاسی، «احساس رهاشدگی» در شهروندان را تقویت کند.

در برابر کرونا یا همه بازنده ایم یا همه پیروز

وی ضمن یادآوری این نکته که «در برابر کرونا یا همه بازنده ایم و یا همه پیروز» و دولت به دنبال پیروزی ملی و سلامتی برای همه است، عنوان کرد: بی تردید در تحریم و فشار حداکثری، هر تصمیمی برای مهار بیماری به «تصمیم سخت» بدل می شود اما اولویت نخست در انتخاب های سخت و تعیین سیاست های بهینه، «جان عزیز» هر ایرانی است.

روحانی ضمن تاکید چندین باره به تمامی سیاسیون، رسانه ها و صاحبان تریبون ها برای اینکه عرصه مقابله با کرونا و حفظ سلامت مردم را به میدان کشکمش های سیاسی تبدیل نکنند، اعلام کرد: دولت و ستاد ملی مبارزه با کرونا طی ۹ ماه گذشته، فارغ از جریان سازی های سیاسی و حاشیه پردازی های رسانه ای، به طور هماهنگ و منسجم در مسیر خدمت به سلامت مردم کار خود را انجام داده و هیچ گاه اجازه نداده اند این کشمکش ها و حاشیه پردازی ها مسیر خدمت را مختل کند.

وی در رابطه با محدودیت های کرونایی هفته آینده خاطر نشان کرد: همه ما به نوبه خود در قبال جان و سلامت یکدیگر مسئولیت داریم و باید به یکدیگر در این مبارزه نفس گیر کمک کنیم و همه دستگاه های دولتی همان طور که در ۹ ماه گذشته با اولویت قرار دادن مقابله با کرونا در شرایط تحریمی، تمامی همت و اراده خود را برای تضمین سلامت مردم به کار می گیرد در این بسیج عمومی، پررنگ تر و قوی تر از گذشته کنار وزارت بهداشت و درمان خواهد بود.

استفاده از رسانه ها برای اطلاع رسانی جزئیات محدودیت های کرونایی

این مقام سیاسی ضمن اشاره به اهمیت اطلاع رسانی دقیق و بموقع درباره جزئیات این طرح و جلب همکاری و همراهی مردم بیان کرد: کمیته تبلیغات موظف است به روشنی و شفافیت با استفاده از ظرفیت های رسانه ای کشور و رسانه ملی و فضای مجازی مردم را نسبت به این طرح آگاه کند به طوری که هیچ کس نباید نسبت به این موضوع دارای ابهام باشد.

روحانی اینگونه ادامه داد: اطلاع رسانی در این راستا باید در یک مسیر واحد هدفمند انجام گیرد و از اظهارنظرهای متناقض و یا مشکوک و ابهام برانگیز که باعث مشوش شدن افکار عمومی می شود، پرهیز گردد، در همین راستا، تخلف از مقررات بهداشت عمومی باید به عنوان ضدارزش در فرهنگ عمومی جامعه تثبیت شود و موارد تخلف، به عنوان تعرض به حق الناس و حقوق عمومی مطرح شود.

رئیس جمهور کشور تصریح کرد: نیروی انتظامی و بسیج ضروری است اجرای کامل و بدون استثنا، تصمیمات انضباطی مقررات فاصله گذاری اجتماعی و محدودیت شدید بهداشتی را اجرا نمایند و ضابطین نسبت به جریمه اقلیت بسیار کوچک متخلفین که امنیت بهداشتی جامعه را به خطر می اندازند، اقدام نمایند.

وی متذکر شد: وزارت بهداشت و درمان نیز همان طور که در بیانیه ام به آن اشاره کردم به طور کامل و بدون اغماض، طرح نظارت بر قرنطینه مبتلایان و شناسایی حلقه تماس و هشدار و در صورت لزوم جریمه را اجرا کند.

لازم به ذکر است که ریاست جمهوری ایران قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مبارزه با بیماری کرونا را موظف نمود تا اجرای همه مصوبات ستاد ملی از سوی دستگاه های مسئول را پیگیری، رصد و گزارش نماید.

دکتر روحانی در پایان گفت: سازمان برنامه و بودجه نیز موظف است اعتبارات مورد نیاز وزارت بهداشت و درمان و دیگر دستگاه های مسئول در امر مقابله با کرونا را به فوریت تأمین کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.