آخرین جزئیات اعمال محدودیت‌های ورود و خروج استان ها برای کنترل شیوع کرونا

دبیر کمیته اجتماعی انتظامی ستاد ملی مدیریت کرونا، در خصوص آخرین جزئیات اعمال محدودیت‌های ورود و خروج ۲۵ مرکز استان توضیح داد.

به گزارش سایت خبرگزاری چاپار نیوز حسین قاسمی مصاحبه با یکی از رسانه های خبری، درباره علت نبودن نام دو استان گیلان و مازندران در لیست ۲۵ مرکز استانی که ورود و خروج آن ها بر اساس مصوبه روز شنبه ممنوع اعلام شده بود، توضیح داد: کاری که انجام دادیم این بود که اعلام کردیم خروج پلاکهای بومی از مراکز ۲۵ استان ممنوع است. لذا مسیرهای منتهی به استان های مازندران و گیلان در واقع ورودی ندارند.

این دبیر ستاد ملی مدیریت کرونا ادامه داد: اگر کسی بخواهد از تهران، البرز، قم، خراسان شمالی و رضوی به این استان ها برود با توجه به خروج  ممنوعیت پلاک های بومی نمی تواند از این مراکز استان خارج شود و به سمت گیلان و مازندران سفر کند.

قاسمی اظهار کرد: این که چرا این دو استان جزء گیرندگان نبودند ودر لیست ۲۵ مرکز استان قرار نگرفته اند این بود که برابر مصوبات ستاد ملی در جلسه روز شنبه هفته جاری یعنی دهم آبان ماه بر اساس گزارشی که وزیر بهداشت از روند بیماری در مراکز استان دادند ۲۵ مرکز استان به عنوان مراکز خطرناک شناسایی شدند و محدودیت های گروههای ۳  و ۴ در آنها اعمال شده است. بر همین اساس در مصوبه ای که به دست ما رسیده اسم استانهای گیلان و مازندران جزء ۲۵ مرکز نبوده لذا این ممنوعیت که روز گذشته درکمیته اجتماعی انتظامی ستاد ملی مدیریت کرونا مصوب و ابلاغ شده شامل این دو استان نیست.

وی همچنین تاکید کرد: اما عملا مسیرهای منتهی به استانهای گیلان و مازندران به دلیل آنکه اجازه خروج پلاکهای بومی از استانهای همجوار را نمی دهیم ورودی نخواهند داشت.

قاسمی به این سوال که آیا در مصوبه ستاد ملی مدیریت کرونا، مراکز استان و خود استان تفکیک قائل شده است یا خیر پاسخ داد: بله، ۲۵ مرکز استان در این مصوبه اعلام شده لذا باید به سه موضوع توجه داشته باشیم. در جلسه هفته گذشته ستاد ملی مدیریت کرونا ۴۳ شهرستان به عنوان شهرستانهای فوق خطر معرفی شدند که اعمال محدودیت که همان تعطیلی مشاغل گروههای ۲-۳ و ۴ است انجام شد.

بنا بر اظهارات قاسمی در خصوص جزئیات اعمال محدودیت‌های ورود و خروج استان ها، در جلسه روز شنبه ۱۰ آبان نیز علاوه بر این ۴۳ شهرستان ۴۶ شهرستان دیگر نیز اضافه شد که در نتیجه رسما برای در ۸۹ شهرستان محدودیت تعطیلی اعمال شد. در ۲۵ مرکز استان هم ممنوعیت ورود و خروج اعمال شده است. علاوه بر آن تعطیلی مشاغل گروه های ۳ و ۴ نیز اجرا می شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.