جریمه نقدی در صورت عدم استفاده از ماسک در تاکسی

0 11

به گزارش چاپار نیوز، رئیس سازمان تاکسیرانی شهر تهران خبر داد که برای رانندگان و مسافران جریمه نقدی در صورت عدم استفاده از ماسک در نظر گرفته شده است.

علیرضا قنادان، در مورد این طرح که برای رانندگان تاکسی و مسافران بدون ماسک در نظر گرفته شده است، توضیح داد که سازمان تاکسیرانی همواره بر استفاده رانندگان از ماسک تاکید کرده است و ادامه داد: این تاکیدات و نظارت مستمر سبب شده تا حدود ۹۵ درصد رانندگان تاکسی از ماسک استفاده کنند.

او بیان کرد که در زمان اجرای طرح استفاده از ماسک از درب منزل، توزیع ماسک در پایانه های تاکسیرانی، مترو و اتوبوس برای رانندگان رایگان خواهد بود و برای مسافران با قیمت مصوب ارائه می گردد. او در مورد چگونگی اجرای طرح جریمه نقدی عدم استفاده ماسک در تاکسی ها افزود: همانطور که اعلام شد، ضابط اجرایی پلیس راهور خواهد بود که از طریق یک کد جریمه جدید اعمال قانون را در مورد متخلفان احتمالی انجام خواهد داد.

او در مورد گشت‌های میدانی مشترک با پلیس راهور، توضیح داد: در مورد نحوه جریمه و مبلغ جریمه،سازمان تاکسیرانی مجری نیست و پلیس باید دراین زمینه وارد عمل شود چراکه رییس جمهور اعلام کرده است که اگر راننده تاکسی رعایت نکند و ماسک نزند، ۱۰۰ هزار تومان جریمه می‌شود و اگر مسافر بدون ماسک را سوار کند برای هر نفر ۲۰ هزار تومان جریمه می‌شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.