جریمه های مربوط به عدم استفاده از ماسک در پایتخت

به گزارش چاپار نیوز، سردار حسین رحیمی، فرمانده انتظامی تهران بزرگ در خصوص جریمه های مربوط به عدم استفاده از ماسک در پایتخت توضیح داد.

سردار حسین رحیمی در رابطه با جزئیات اجرای طرح جریمه افراد فاقد ماسک در پایتخت اعلام کرد: ابتدا باید تاکید کنم که در حال حاضر طرح جریمه افراد فاقد ماسک مربوط به تهران بوده و شامل استان های دیگر نمی شود. این موضوع نیز تصمیم ستادملی مقابله با کرونا بوده و پلیس نیز به عنوان مجری این مصوبات است.

رییس پلیس پایتخت ضمن اشاره به این مورد که این طرح در تهران اجرا می شود، خاطر نشان کرد: کدی که برای جریمه صادر شده فقط در تهران بوده و این طرح در تهران اجرا شده است.

وی به سوال آیا جریمه صرفا مربوط به خودروها می شود یا خیر؟ اینگونه پاسخ داد: فعلا جریمه مربوط به خودروهاست، در چند روز آغازین به شکل ارشادی نیز ماموران ما تذکر دادند. همانطور که گفتم این طرح اجرا شده و تعدادی از خودروها نیز جریمه شده اند.

سردار رحیمی در خصوص استفاده از ماسک در خودروهای تک سرنشین گفت: راننده این خودروها با توجه به اینکه فقط خودش داخل خودرو است، جریمه نخواهد شد، اما اگر مسافر یا سرنشین دیگری داشته و از ماسک استفاده نکنند جریمه می شود، با خودروهای تک سرنشین کاری نداریم.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ اینگونه ادامه داد: در مورد صنوف و اماکن نیز با همکاری پلیس اماکن و صنوف مختلف تذکرات لازم به متخلفان داده خواهد شد و اگر پروتکل ها را رعایت نکنند برای قانون با آنان برخورد خواهد شد.

رحیمی در رابطه با جریمه عدم استفاده از ماسک در پایتخت برای عابران پیاده خاطر نشان کرد: تذکر لسانی و رفتار ارشادی با این افراد انجام خواهد شد و ما به تمام یگان ها و مامورانمان تاکید کرده ایم که در صورت رویت افراد فاقد ماسک به آنان تذکر بدهند که در این زمینه ده ها هزار تذکر داده شده است. در مترو نیز همانطور که قبلا هم گفتم به افراد فاقد ماسک اجازه ورود داده نخواهد شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.