جذب نیروی جدید در مراکز درمانی با رشد ۱۰ درصدی موارد بستری‌ کرونا !

0 12
معاون درمان ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران با تاکید بر تقاضای جذب نیروی جدید در مراکز درمانی تهران، به علت رشد ۱۰ درصدی کرونا گفت: برای فصل پاییز که همزمانی کرونا و آنفلوآنزا اتفاق می‌افتد به دنبال افزایش تخت‌ها و جذب نیروی جدید در مراکز درمانی هستیم.

 

به گزارش سایت خبرگزاری چاپار نیوز دکتر نادر توکلی در پی مصاحبه ای با یکی از رسانه ها با اشاره به روند افزایشی مبتلایان کرونا در کشور، گفت: طی چند روز گذشته در کلانشهر تهران ۱۰ درصد افزایش موارد بستری کرونا در بیمارستان‌ها را شاهد بودیم که به نظر می‌رسد این سیر فزاینده نسبت‌ به هفته‌های اخیر، نگران کننده است.

دکتر توکلی با بیان اینکه مشاهده تغییر در آمار مرگ و میر مبتلایان به کرونا به دنبال افزایش آمار بستری شدگان هنوز زود است، اعلام کرد: بر اساس اعلام قبلی از سوی وزارت بهداشت، عملا همه‌ نقاط کشور در وضعیت قرمز قرار دارد.

معاون درمان ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران در نهایت تاکید کرد ضمن تاکید بر اینکه رفتار ویروس کرونا هنوز به شکل دقیق شناخته نشده است، اظهار کرد: تحقق بحث ایمنی گله‌ای موضوعی وابسته به خود ویروس است که با توجه به اینکه کووید۱۹ یک ویروس معمولی نیست، فعلا نمی‌توانیم این موضوع را پیش‌بینی کنیم.

همچنین وی درباره تمهیدات اندیشیده شده در شهر تهران برای فصل پاییز و همزمانی بیماری کرونا و آنفلوآنزای فصلی، خاطر نشان کرد: تمرکز ما بیشتر بر افزایش تخت‌های بیمارستانی است و همچنین افزایش مجوز تخت‌های ICU محقق شده است. در این بین با توجه به خستگی و فرسودگی کادر درمان، جذب متخصصین و نیروی جدید در بیمارستان‌ها نیز امری ضروری است.

معاون درمان ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران در نهایت تاکید کرد: هنوز بحران آنفلوآنزا آغاز نشده است اما پیش‌بینی‌هایی برای آن به ویژه در افراد سالمند داریم که ممکن است به شکلی پیش رود که برایمان مسئله‌ساز شود. آنفلوآنزا مدلی از پنومونی و بیماری ریوی است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.