جدیدترین آمار از قربانیان کرونا در جهان/شیوع کرونا در ۲۱۹ کشور و منطقه

به گزارش چاپارنیوز، بر طبق آخرین آمار قربانیان کرونا در جهان تاکنون ۷۰ میلیون و ۴۸۶ هزار و ۷۶۶ نفر مبتلا به Covid-19 بهبود یافته اند.

میزان ابتلا به بیماری کووید -۱۹ که تاکنون به ۲۱۹ کشور و منطقه در سراسر جهان گسترش یافته است، همچنان در حال افزایش است و این بیماری همچنان در سراسر جهان قربانی می گیرد.

ایالات متحده همچنان با بیش از ۲۵.۱ میلیون مورد و بیش از ۴۲۰ هزار قربانی در صدر فهرست قربانیان کرونا در جهان را در کشورهای دارای Covid-19 قرار دارد.

هند نیز پس از ایالات متحده با بیش از ۱۰.۶ میلیون مورد در رده دوم جهان قرار دارد و تعداد موارد Covid-19 در برزیل از ۸.۶ میلیون نفر فراتر رفته است.

در حال حاضر ایالات متحده برزیل، هند و مکزیک نیز رکورد قربانیان کرونا در جهان را دارند.

قربانیان کرونا در جهان از انگلستان تعداد کشته شدگان ۱۹ کووید در انگلیس از ۹۴ هزار نفر فراتر رفته است و این کشور تا به الان بیشترین قربانیان کرونا در اروپا دارد. بعلاوه، تعداد قربانیان کرونا در ایتالیا اکنون از ۸۴ هزار نفر فراتر رفته و در این جدول در رتبه دوم کشورهای اروپایی قرار دارد.

از قربانیان کرونا در جهان در فرانسه همچنین بیش از ۷۱هزار، روسیه بیش از ۶۷ هزار و ایران بیش از ۵۷ هزار فوتی بیماری Covid-19 گزارش کرده است.

پس از آن اسپانیا با بیش از ۵۵ هزار در قربانیان کرونا و  آلمان با بیش از ۵۱ هزار، کلمبیا با بیش از ۵۰ هزار و آرژانتین با بیش از ۴۶ هزار فوتی، کشورهای بعدی هستند که آمار بالایی را ثبت کرده اند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی «ورلداُمتر»، تعداد موارد و قربانیان کرونا در جهان در ۱۰ کشوری که طبق گزارش های رسمی بیشترین آمار را تا امروز صبح (جمعه) داشته اند به شرح زیر است:

۱. آمریکا: ۲۵ میلیون ۱۹۶ هزار و ۸۶ مبتلا، ۴۲۰ هزار و ۲۸۵ فوتی

۲. هند: ۱۰ میلیون و ۶۲۶ هزار و ۲۰۰ نفر مبتلا، ۱۵۳ هزار و ۶۷ فوتی

۳. برزیل: ۸،۶۹۹،۸۱۴ مبتلا، ۲۱۴،۲۲۸ فوتی

۴. روسیه: ۳،۶۵۵،۸۳۹ مبتلا، ۶۷،۸۳۲ فوتی

۵. انگلیس: ۳،۵۴۳،۶۴۶ مبتلا، ۹۴،۵۸۰ فوتی

۶. فرانسه: ۲ میلیون و ۹۸۷ هزار و ۹۶۵ نفر مبتلا، ۷۱ هزار و ۹۹۸ فوتی

۷. اسپانیا: ۲ میلیون و ۵۶۰ هزار و ۵۸۷ نفر مبتلا، ۵۵ هزار و ۴۱ فوتی

۸. ایتالیا: ۲ میلیون و ۴۲۸ هزار و ۲۲۱ نفر مبتلا، ۸۴ هزار و ۲۰۲ فوتی

۹. ترکیه: ۲ میلیون و ۴۱۲ هزار و ۵۰۵ نفر مبتلا، ۲۴ هزار و ۶۴۰ فوتی

۱۰. آلمان: ۲ میلیون و ۱۰۸ هزار و ۸۹۵ نفر مبتلا، ۵۱ هزار و ۱۵۱ فوتی

کرونا در جهان است.طبق آمار در ۱۸ کشور اول جدول اکنون بیش از یک میلیون نفر هستند و پس از آنها ایالات متحده، هند و برزیل، سه کشور با بیشترین تعداد موارد در قربانیان کرونا در جهان هستند و روسیه  انگلیس، فرانسه، اسپانیا، ایتالیا، ترکیه، آلمان، کلمبیا، آرژانتین، مکزیک، لهستان، آفریقای جنوبی، ایران، اوکراین و پرو نیز بیش از یک میلیون مورد مبتلا ثبت کرده اند.

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.