ازدست دادن استعدادهای فوتبال خوزستان به دلیل غیربومی گرایی

عباس داوودی در مصاحبه ای اظهار داشت که از لحظه ورود افراد غیرمسئول به فوتبال خوزستان ، فوتبال در این استان از بین رفته است. من هر روز به زمین های فوتبال اطراف اهواز می روم، تا فوتبال را بررسی کنم، در حالی که هیچ یک از مسئولان فوتبال استان این کار را انجام نمی دهند. من مایلم این روند نزولی را از نزدیک به هیئت فوتبال و مدیر کل ورزش و جوانان خوزستان نشان دهم.

اعزام افراد به فوتبال در خوزستان مشکلی را حل نمی کند

وی گفت: “آنها یک بار شعار” خوزستان برزیلته “را سر دادند که باید بگویم اکنون خبری نیست. حداقل در این مرحله بیایید آگاهی از این شعارها را بالا ببریم و به دنبال کار اساسی برای بهبود وضعیت فوتبال خوزستان باشیم. مدیران و افراد وابسته به دستگاه های فوتبال خوزستان هیچ مشکلی در فوتبال خوزستان حل نمی کنند. متأسفانه این افراد در فوتبال این استان نفوذ کرده اند و در این شرایط باید ۱۰ جوانمرد پیدا شود و به فوتبال خوزستان کمک کند .

از بین رفتن بومی گرایی یکی از دلایل مشکل فوتبال استان است

این پیشکسوت فوتبال خوزستانی اظهار داشت: افرادی از شاخه، مشایی ، جهان کهن ، ناصری و دورقی و بسیاری دیگر از فوتبالیست های خوب در حال حاضر دانش آموز مدارس فوتبال من بوده اند. پرورش چنین نسلی شش یا هفت سال طول می کشد. مشکل فوتبال خوزستان در چندین بخش یافت می شود و یکی از دلایل آن از بین رفتن بومی گرایی در تیم های خوزستان است. متأسفانه آقای مربی که از خارج وارد فوتبال استان می شود از بازیکن بومی ما استفاده نمی شود. البته ممکن است برخی از این مربیان حق داشته باشند ، زیرا سازندگی فوتبالیست نیز کمی کاهش یافته است و مربی نیز بازیکن خوبی می خواهد و این باعث می شود بازیکن نسبت به فوتبالیست خوزستانی وارد استان شود.

ما مردیم تا سینا مریدی را پرورش دادیم

وی گفت: “ما برای ساختن فوتبالیستی مانند سینا مریدی مردیم ، اما اکنون این بازیکن ذخیره افراد دیگر است.” این استعداد از این طریق از بین می رود. بازیکنان دیگریبه تیم فولاد از استعدادهای خوزستانی تحویل داده شد که با خیلی کارها از بین رفتند. در خوزستان اگر پنج استعداد داشته باشیم ، سه استعداد از بین می رود و از فوتبال متنفر می شوند.

ما در فوتبال خوزستان قحط الرجال نداریم

داوودی با بیان اینکه نمی دانم چرا مدیران خوزستان در راس باشگاه های استان دیده نمی شوند ، افزود: اگر می توانستند ، مدیری را خارج از استان می آوردند که در استان خودش خدمت کند. یا حداقل یک مدیر باید وارد استان شود تا شاهد این تغییر باشد. ما در فوتبال خوزستان قحط الرجال نداریم و مربیان بزرگ و بسیار خوبی داریم. حتی برخی از مدیرانی که تهرانی ها اکنون به آنها افتخار می کنند از خوزستان هستند. البته مدیران خوزستانی هم اشتباهاتی دارند و نباید به نیمه خالی لیوان نگاه کنیم. اما به طور کلی ، مدیران قابل اعتمادی داریم.

بستن تیم های خوزستانی توسط یک توپ جمع کن

وی با اشاره به دیدار خود با مدیران برخی از باشگاههای استان و تحقیر نسبت به پیشکسوتان آنها اظهار داشت: چرا فوتبال خوزستان را به دست تعداد مشخصی از افراد معلوم الفوتبال واگذار کردیم؟ برخی از آنها قربانی عوامل هستند و اکنون یک نماینده هر سه تیم خوزستانی را می بندد و سپس وقتی به سابقه این نماینده نگاه می کنید ، او یک توپ جمع کننده بود. چه کسی به این افراد که حتی مدرک دیپلم ندارند نیز اجازه کار می دهد؟ سپس مربیان ، مدیران و فوتبالیست های خوزستان باید در خانه باشند. شرم آور است و چون صحبت می کنیم آنها ما را دوست ندارند.

استفاده از ذره بین برای استخدام مربیان خوزستانی

پیشکسوت فوتبال خوزستان گفت: چرا وقتی یک خوزستانی می خواهد به عنوان مربی کار کند ، یک ذره بین به همراه دارد ، اما چنین قوانینی برای دیگران وجود ندارد و سپس توسط باندبازی انتخاب می شود؟ درد این است که عوامل اجرایی نیز تیم های خارج از استان را انتخاب می کنند.

به کجا رسیده ایم؟

وی گفت: ما در این کشور یک مرکز فوتبال بودیم و یک بار از ۱۱ عضو تیم ملی ، ۱۰ بازیکن از خوزستان بودند. اما اکنون کجا هستیم؟ البته الان هم تیم ملی توسط عوامل بسته شده است و این کجای دنیا وجود دارد؟ اگر این فوتبال است ، ما در مورد چه چیزی صحبت می کنیم؟

رئیس هیئت فوتبال از پیشکسوتان خود مشاوره نمی خواهد

داوودی درباره عملکرد فوتبال خوزستان نیز گفت: این آقای رئیس هیئت فوتبال از بدو ورود از پیشکسوتان مشاوره نخواسته است و ممکن است از یک پیشکسوت مشاوره خواسته باشد که این امر باعث ایجاد اختلاف بین پیشکسوتان و بزرگان می شود. چرا باید شخصی وجود داشته باشد که مدیر هیئت فوتبال استان باشد و خارج از فوتبال باشد؟ از روزی که رسیده است ، یک پیشکسوت قدم در هیئت مدیره نگذاشته است. من یکی از دلایل سقوط فوتبال خوزستان به عنوان هیئت فوتبال را می بینم که قادر به برقراری ارتباط با پیشکسوتان خود و مشورت با آنها نبود. در خارج از استان ، ما برای پیشکسوتان شما ارزش بیشتری قائل هستیم.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.