شرکت نکردن در امتحانات حضوری چه نتایجی را به دنبال دارد؟

محمدرضا ناظم زاده در گفت وگویی،علاوه بر موضوع شرکت نکردن در امتحانات حضوری و نیز با اشاره به اینکه امتحانات دانش آموزان از صبح امروز (دوشنبه، ۲۷ اردیبهشت) آغاز شده است، گفت: همانطور که مقرر شد امتحانات پایه نهم و دوازدهم به صورت حضوری برگزار می شود و سایر پایه ها بصورت مجازی در همان بازه زمانی برگزار می شود.

وی با بیان اینکه برگزاری امتحانات دبیرستان حداکثر تا ۲۴ خرداد ادامه دارد، گفت: دستورالعمل های بهداشتی برای حوزه های امتحانی و جلسات توجیهی برای روسا و معاونان ادارات، روسای حوزه های اجرا و تصحیح و هر کسی که در هر راه در برگزاری امتحانات در برگزاری امتحانات با کمترین دشواری نقش دارد.

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان با تأکید بر اینکه دانش آموزان و خانواده ها نگران برگزاری امتحانات حضوری نباشند، افزود: ما به دانش آموزان توصیه می کنیم قبل و بعد از امتحان دور هم جمع نشوند، زیرا این اجتماعات ممکن است برای آنها خطرناک باشد و باید دستورالعمل های بهداشتی و فاصله اجتماعی را رعایت کنند.

وی درباره تکلیف دانش آموزان پایه نهم و دوازدهم که در امتحانات حضوری شرکت نکردن تصریح کرد: در پایه نهم اگر دانش آموزی در امتحان شرکت نکند، در صورت عدم حضور مجاز با گواهی پزشک، می تواند دو هفته بعد از امتحانات دوباره امتحان دهد. اما در پایه دوازدهم، اگر دانش آموزان اکنون امتحان ندهند، باید برای دور بعدی یعنی شهریور امتحان دهند.

ناظم زاده درباره امتحانات مجازی نیز گفت: ما به همکاران خود توصیه کرده ایم که از لحاظ آموزش مجازی سؤالات امتحانی را طراحی کنند. طراحی سؤالات امتحان باید مطابق با میانگین استان باشد، یعنی هم دانش آموز اصفهان و هم پشت کوه فریدن را در نظر بگیریم.

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان بار دیگر از خانواده ها و دانش آموزان خواست با اعتماد به آموزش و پرورش و رعایت مسائل بهداشتی، نگران امتحانات حضوری نباشند و خاطرنشان کرد: در همه حوزه های امتحانی موارد بهداشتی را مشاهده می کنیم، اما قبل و بعد از امتحان، به عهده دانش آموز است که در جمع های دوستانه شرکت نکند.

وی با اشاره به تهیه اتاق ایزوله در هر حوزه امتحانی برای دانش آموزان مبتلا به بیماری کرونا که می خواهند در این آزمون شرکت کنند، گفت: در سال های گذشته امتحانات در ۲۹۰ حوزه امتحانی در استان برگزار می شد اما امسال برای کاهش جمعیت دانش آموزان به ۵۴۰ حوزه افزایش یافته است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.