تکذیب تبانی ایرلاین ها درمورد افزایش قیمت بلیت/ حتی یک دلار ارز دولتی نگرفته ایم

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی ضمن تکذیب تبانی ایرلاین ها برای بالا بردن قیمت بلیت هواپیما گفت: «بر خلاف مسائلی که بعضا مطرح می‌شود، از مرداد سال ۱۳۹۷ تا کنون حتی یک دلار ارز دولتی به شرکت‌های هواپیمایی داده نشده است.»

به گزارش چاپار در پی تعیین تکلیف قیمت بلیت هواپیما که در هفته‌های گذشته روند بررسی آن طولانی شده، قیمت بلیت بعضی از پروازهای داخلی افزایش یافت؛ در حالی که قرار بود تا مشخص شدن نتیجه جلسات این اتفاق نیافتد. در این میان عواملی مانند سودجویی برخی چارترکننده‌ها و سایت‌های فروش بلیت هواپیما  و تبانی ایرلاین ‌ها برای افزایش قیمت بلیت هواپیما مطرح شده است.

مقصود اسعدی سامانی، دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی اظهار کرد: «هماهنگی یا تبانی بین شرکت‌های هواپیمایی برای بالابردن قیمت بلیت هواپیما وجود ندارد و اگر نرخ بلیت هواپیما در دامنه نرخی تعریف شده بالا یا پایین بیاید طبیعی و مانند گذشته بوده است.»

هیچ ارز ۴۲۰۰ تومانی به ایرلاین‌ها تخصیص پیدا نکرده است

وی با تاکید بر اینکه اگر ایرلاینی قیمت بلیت هواپیما را از سقف مجاز تعیین شده بالاتر فروخته باشد، مرتکب تخلف شده و سازمان هواپیمایی می‌تواند با او برخورد کند، افزود: «برخی رسانه‌ها اعلام کرده بودند که ایرلاین‌ها امسال هم ارز ۴۲۰۰ تومانی دولتی دریافت کرده‌اند؛ در حالی که این مسئله به هیچ وجه صحت ندارد. از مرداد ماه سال ۱۳۹۷ تاکنون هیچ ارز ۴۲۰۰ تومانی به شرکت‌های هواپیمایی تخصیص پیدا نکرده و اسناد و مدارک آن موجود است.»

اسعدی سامانی ادامه داد: «البته از فروردین همان سال اعلام شد که ارز ترک نرخی خواهد شد و ۴۲۰۰ تومان است.  همچنین مسئولان دولت اعلام کردند هر کسی به غیر از این نرخ، ارز دیگری و با قیمت دیگری پرداخت یا دریافت کند، تخلف مرتکب شده و با او برخورد می‌شود. در آن زمان ایرلاین‌ها گرچه ارز ۴۲۰۰ تومانی را در آن شرایط دریافت کردند اما در همان سال ۱۳۹۷ حدود ۳۰ میلیون نفر مسافر را جابه جا کردند.»

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی ضمن تکذیب تبانی ایرلاین ها تصریح کرد: «برخی افراد که نقشی هم در حوزه هوانوردی ندارند، اطلاعات نادرستی به نمایندگان مجلس داده بودند اما فروشنده بلیت صلاحیت دخالت در نرخ بلیت ندارد. بر همین اساس گزارش مفصلی را در جلسه اخیری که با نمایندگان مجلس داشتیم به آن‌ها ارائه دادیم و قرار شد در جلسه ای که با سازمان هواپیمایی در هفته جاری برگزار می‌شود، تکلیف این مسئله را روشن کنیم.»

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.