تولید ماسک کشنده ویروس کرونا با نانوذرات اکسید روی (Zno)

به گزارش چاپار نیوز، در حال حاضر، کشورهای بیشتری محدودیت‌های سفر به بریتانیا در حال اجرا است که این موضوع به دلیل نگرانی‌های جدی در مورد انتشار سریع سویه جدید ویروس کرونا است. این نوع ویروس با نام Vui-۲۰۲۰۱۲/۰۱ در ایسلند، دانمارک و هلند، بلژیک و ایتالیا شناسایی شده‌ است که در حال حاضر بیش از ۶۲ درصد از عفونت‌های کووید ۱۹ در لندن را تشکیل می‌دهد. در حالی‌که نتایج واکسن‌های فایزر و مادرنا در ماه ژانویه در مورد اثربخشی این واکسن بر سویه جدید ویروس کرونا مثبت بوده است، افراد بیشتری نگران جهش‌های بعدی ویروس کرونا هستند. در این میان تولید ماسک کشنده ویروس کرونا خبر خوبی می‌تواند باشد.

صفا داوودی در رابطه ذرات طلا در ماسک کشنده ویروس کرونا گفت: ساینس فشن اقدام به تولید ماسک ضد ویروس کرونا کرده که قادر به از بین بردن ۹۹ درصد ویروس است، ضمن آنکه روی سطح این ماسک از ذرات طلا نیز استفاده شده تا جلوه زیبایی نیز داشته باشد. هدف داودی، جلوگیری از شیوع ویروس کرونا با منسوجات نوآورانه است که توانایی خنثی‌سازی ویروس کرونا را در هنگام تماس دارند.

بنیانگذار شرکت داوودی خاطر نشان کرد: بر اینکه این سویه جدید ویروس کرونا باعث ایجاد موج سوم کرونا می‌شود، زیرا احتمال بیشتری برای عفونی کردن دارد، اعلام کرد: این فناوری پتانسیل بزرگی دارد و از آن می‌توان در بخش حمل و نقل عمومی، بهداشت، مهمانداری و حتی در سیستم‌های تهویه استفاده کرد.

تکنولوژی به کار رفته در ماسک کشنده ویروس کرونا

در ماسک کشنده ویروس کرونا از نانوذرات اکسیدروی (Zno) به کار رفته، نانوذراتی که می‌تواند موجب از بین رفتن ویروس کرونا شود. نتایج آزمایش‌های انجام شده توسط آزمایشگاه معتبر ATCCR نشان می‌دهد که این ماسک می‌تواند در مدت نیم ‌ساعت، ۹۹ درصد از ویروس‌ها را از بین ببرد.

اعضای این شرکت هلندی نشان دادند که فناوری نانوذرات اکسید روی که در این ماسک‌ها استفاده شده ‌است، برای کاربران بی‌خطر بوده و این موضوع توسط آزمایشگاه مجاز اتحادیه اروپا تأیید شده ‌است. این فناوری برای باکتری‌ها و ویروس‌ها کشنده است.

ماسک های کشنده ویروس کرونا شرکت داوودی ساینس فشن با توانایی فیلتراسیون بالاتر از ۹۸ درصد ذرات ۵ میکرون، کاملاً مطابق با مقررات سازمان جهانی بهداشت و استانداردهای ISO و IEC هستند. آزمایش‌های انجام شده توسط سازمان‌های نظارتی نشان می‌دهد که می‌توان این ماسک‌ها را بعد از بیش از ۵۰ بار شستشو، بدون اینکه قدرت ضد میکروبی خود را از دست بدهد، استفاده کرد. توصیه شده که این ماسک‌ها هفته‌ای یکبار شسته شوند.

ستاد نانو در ادامه عنوان کرد: در تولید این ماسک‌ها از طلای ۲۴ عیار نیز استفاده شده تا زیبایی بصری داشته باشند. این ماسک‌ها علاوه‌بر خواص ضدویروس، دارای جلوه بصری جالب توجهی است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.