افزایش قیمت مرغ و توضیحات محمد یوسفی: کالایی ارزان‌تر از مرغ سراغ دارید؟

در هفته‌های اخیر قیمت بسیاری از کالاها از جمله مرغ، تخم مرغ، کره، نوشابه و… افزایش یافته است. رئیس انجمن پرورش دهندگان گوشتی در رابطه با افزایش قیمت مرغ در بازار فعلی توضیح داد: «در حال حاضر مرغ قیمت مناسبی دارد و بین ۱۸.۵ هزار و ۱۹.۵ هزار تومان قیمت دارد. در شرایط فعلی این قیمت برای مرغ  منطقی است؛ زیرا ارزان‌تر از این، تولید کننده متضرر می‌شود. اکنون کنجاله سویای مصرفی دام به کیلویی ۱۴ هزار تومان رسیده، به همین دلیل می‌توان ادعا کرد قیمت تمام شده مرغ بالا رفته است.»

محمد یوسفی با اشاره به اینکه همچنان یکی از ارزان‌ترین کالاهای پروتئینی مرغ است، توضیح داد: «بسیاری از کالاهای پروتئینی نوسان و افزایش قیمت داشته‌اند؛ حتی تخم مرغ از ۲۰ هزار تومان هم عبور کرد و در آستانه ۳۰ هزار تومان قرار گرفت اما افزایش قیمت مرغ ادامه‌دار نبود. به همین دلیل برای این کالا همیشه مشتری وجود دارد، چرا که در زمره یکی از ارزان‌ترین اقلام پروتئینی قرار می‌گیرد.»

وی در پایان تاکید کرد: «برای مرغ خریدار وجود دارد زیرا مرغی که به بازار ارائه می‌شود، بازگشتی ندارد. از طرفی کالایی ارزان‌تر از مرغ سراغ دارید؟ زمانی ماهی نصف قیمت مرغ را داشت اما در حال حاضر هر کیلوگرم ماهی نزدیک به ۳۰ هزار تومان است.  گوشت و محصولات دیگر هم قیمت‌های بالاتری نسبت به این محصولات دارند.»

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.