به دنبال حواشی نامه وزیر علوم به رهبری : از نامه من سوبرداشت شده است

به دنبال ارسال و انتشار نامه وزیر علوم به رهبری واکنش‌هایی درباره فعالیت‌های دانشگاه فرهنگیان به وجود آمد. بدین ترتیب وزیر وقت کشور منظور دقیق خود را از ارسال این نامه تشریح کرد.

دکتر منصور غلامی در خصوص انتشار نامه خود به مقام معظم رهبری در خصوص لزوم استفاده از فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های کشور در تامین نیروی آموزشی مورد نیاز آموزش و پرورش گفت: «متاسفانه از نامه بنده به محضر مقام معظم رهبری، سوء برداشت شده است.»

وی افزود: «اولا همان طور که در ابتدای نامه آورده شده، به هیچ وجه قصد کم‌رنگ شدن جایگاه دانشگاه فرهنگیان را نداشته‌ایم. ثانیا بحث استفاده از نیروی انسانی تحصیل کرده موجود که همزمان مسئولین کشور، دغدغه اشتغال آن‌ها را هم دارند، بوده که به کارگیری آن‌ها در یک مقطع چند ساله مشکل تامین انبوه معلم مورد نیاز آموزش و پرورش را نیز حل خواهد کرد. ثالثا اعلام نظر کارشناسی به عدم لزوم گسترش کمی دانشگاه مذکور با تمام محدودیت‌هایی است که در ابعاد مختلف در این رابطه وجود دارد.»

به دنبال حواشی نامه وزیر علوم به رهبری وی تاکید کرد: «نکته آخر اینکه عزیزانی که ابراز نگرانی کرده‌اند، قبل از اینکه حضرت آقا نامه را دریافت و ملاحظه بفرمایند، اینهمه واکنش منفی نشان داده‌اند.»

دکتر غلامی خاطرنشان کرد: «بنده همان ‌روز و بلافاصله در مصاحبه‌ای که در رسانه های مختلف و از جمله صدا و سیما هم پخش شد، توضیح دادم که منظور توقف روال جاری فعالیت‌های دانشگاه فرهنگیان نبوده و نیست.»

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.