توزیع ۱۴۰ هزار تن روغن ظرف یک ماه آینده توسط وزارت صمت

معاون دفتر برنامه ریزی تامین، توزیع و تنظیم بازار وزارت صمت از تأمین و توزیع ۱۴۰ هزار تن روغن (مایع خوراکی و جامد بخش صنف و صنعت) از محل ذخایر استراتژیک کشور خبر داد و گفت: با تمهیدات انجام گرفته ظرف یک ماه آینده کل مشکل روغن حل خواهد شد.

به گزارش سایت چاپار نیوز، سعید صارمی در یک مکالمه تصویری با شبکه یک سیما ضمن اعلام این موضوع، اضافه کرد: ستاد تنظیم بازار به صورت ویژه موضوع تنظیم بازار روغن نباتی را در دستور کار قرار داده است.

تأمین و توزیع ۷۰ هزار تن روغن مایع خوراکی در بخش خانوار توزیع می شود

معاون دفتر برنامه ریزی تامین، توزیع و تنظیم بازار وزارت صمت در بخش دیگری از صبحت های خود درباره نحوه توزیع ۱۴۰ هزار تن روغن ، ادامه داد: بر اساس تصمیم ستاد تنظیم بازار مقرر شد تا ۷۰ هزار تن روغن از محل ذخایر استراتژیک در بخش خانوار به صورت مایع توزیع شود که کار توزیع از اول آبان ماه شروع شده است.

صارمی اضافه کرد: توزیع در وهله اول از بخش فروشگاه های زنجیره ای شروع شد که این توزیع تاکنون نیز به خوبی و به وفور تداوم دارد.

وی گفت: توزیع این ۷۰ هزار تن البته در سایر صنوف نیز شروع شده است تا به تدریج این سهمیه توزیع شود.

تأمین و توزیع ۷۰ هزار تن روغن جامد بخش صنف و صنعت

صارمی در بخش دیگری از سخنان خود درباره توزیع ۱۴۰ هزار تن روغن ، در رابطه با موضوع روغن جامد بخش صنف و صنعت نیز اعلام کرد: بر اساس مصوبات ستاد تنظیم بازار برای این بخش نیز از محل ذخایر استراتژیک کشور ۷۰ هزار تن تامین و توزیع شده است.

واحدهای تولیدی موظف به ثبت ورود و خروج روغن در سامانه جامع تجارت

وی در خصوص ضرورت ثبت ورود و خروج روغن در سامانه جامع تجارت گفت: در حوزه تولید نظارت ها بر واحدهای تولید روغن انجام می شود و واحدهای تولیدی ورود و خروج روغن خود را در سامانه جامع تجارت باید ثبت نمایند.

صارمی در خصوص جلوگیری از تخلفات احتمالی، ادامه داد: ما منکر این که تخلف هست نیستیم و سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، سازمان های صمت استان و اتاق اصناف به عنوان متولیان نظارت بخشنامه‌های لازم را ابلاغ کرده‌اند و بازرسی‌های لازم دارد صورت می‌گیرد.

معاون دفتر برنامه ریزی تامین، توزیع و تنظیم بازار وزارت صمت همچنین از افزایش شدت بازرسی ها در بازار توسط سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، سازمان های صمت استان و اتاق اصناف به کمک بسیج اصناف و به صورت هوشمند خبر داد.

وی در ادامه گفت: با تمهیدات انجام شده و توزیع ۱۴۰ هزار تن روغن از محل ذخایر استراتژیک کشور بازار روغن تنظیم خواهد شد.

ظرف یک ماه آینده کل مشکل روغن حل خواهد شد

وی در نهایت خاطرنشان کرد: با هماهنگی با بانک مرکزی و گمرک جمهوری اسلامی ایران حدود ۱۲۰ هزار تن از روغن بخش خصوصی نیز در حال ترخیص است که با انجام این اقدامات، ظرف یک ماه آینده کل مشکل روغن حل خواهد شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.