تهران در اوج بار بیماری کرونا که فشار زیادی بر کادر درمان وارد می کند

دکتر خسرو صادق نیت در گفت وگویی، با اشاره به اینکه در تهران در اوج بار بیماری هستیم، اظهار داشت: تعداد مواردی که نیاز به بستری شدن دارند زیاد است و حدود دو هفته است که با مشکل کمبود تخت مواجه هستیم، زیرا هم تعداد بیماران کرونایی به شدت افزایش یافته و هم مراجعه بیماران غیر کرونایی هنوز وجود دارد. اما ما با افزایش تعداد تخت های اورژانس و تخت های ویژه، ایجاد کمیته ترخیص، سرعت بخشیدن به ارائه خدمات بستری و راه اندازی درمان سرپایی با تزریق داروی رمدسیویر به بیش از ۳۰۰ بیمار در روز توانسته ایم این مشکل را برطرف کنیم و در حال حاضر هیچ کس نیازمند درمان نیست که ما در درمانش به مشکل خورده باشیم؛ البته، ما در شرایط بسیار سختی قرار داریم و فشار زیادی بر کادر درمان وارد می شود.

وی افزود: به طور متوسط ​​تعداد بیماران بستری در بیمارستان ما بین ۴ تا ۵ روز است.

وی در مورد تامین تجهیزات و اکسیژن رسانی به بیماران، گفت: مشکلاتی وجود داشته اما نه به گونه ای که در درمان بیماران اختلال ایجاد کند. تامین اکسیژن برای بیماران، نیازمند هزینه بالایی است و قیمت اکسیژن مایع افزایش یافته است که باعث شده کارخانه ها از ما پول نقد بخواهند و وقتی بیمارستان مشکل نقدینگی داشته‌ باشد، با چالش مواجه می شود و ما در این زمینه مشکلاتی داشتیم، اما باعث اختلال در روند درمان نشد. خوشبختانه ما کمبود جدی در داروهای کرونایی نداشته ایم.

رئیس بیمارستان امام خمینی (ره) با اشاره به اینکه نیمی از تخت های بیمارستانی مختص بیماران مبتلا به کرونا و تهران در اوج بار بیماری است، تصریح کرد: اعمال جراحی های الکتیو محدود شده است و تنها عمل هایی انجام می شود که اگر به تاخیر بیفتد به نفع سلامت بیمار نیست.

وی افزود: در این پیک، درمان در خانه و مطب نسبت به پیک های قبلی افزایش یافته است و بیمارانی به ما مراجعه می کنند که این درمان ها هیچ تاثیری بر آنها ندارد و به این ترتیب بیماران بدحالتری نسبت به قبل به بیمارستان مراجعه می کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.