نظرات ریچارد اندرسون در خصوص بدهی کره جنوبی به ایران و تنش های میان ایران و آمریکا

به گزارش چاپار نیوز، ریچارد اندرسون، استاد علوم سیاسی و روابط بین‌الملل دانشگاه یوسی‌ال‌اِی آمریکا در رابطه با تنش های اخیر میان ایران و آمریکا نظرات خود را مطرح کرد.

ریچارد اندرسون، در ابتدا در خصوص تحریم‌ها اعلام کرد: من در مواردی خاص از تحریم‌ها برای تغییر رفتار دولت هدف حمایت می‌کنم اما رفتار ایران افراطی نیست که لازم باشد از تحریم‌های شدید استفاده کرد، بنابراین با اعمال تحریم علیه ایران مخالفم.

آمریکا، علت عدم پرداخت بدهی کره جنوبی به ایران

این استاد علوم سیاسی در رابطه با عدم پرداخت بدهی ایران توسط کره جنوبی که سبب شده تا مشکلات جدی برای مردم ایران ایجاد شود، اظهار کرد: کره جنوبی متحد آمریکاست و وقتی ایالات متحده کشورها را از معاملات مالی با ایران منع می‌کند، کره جنوبی نه تنها معاملات خود با ایران را متوقف می‌کند بلکه بدهی‌‌هایش به ایران را هم از ترس آمریکا نمی‌پردازد. حتی اگر کره جنوبی به ایران بدهکار باشد از این فرصت برای عدم پرداخت بدهی خود استفاده می‌کند.

اندرسون در خصوص کمبود منابع مالی برای خرید تجهیزات آموزشی برای کودکان و دارو در ایران و با توجه به این مورد که مقرر شده بود تا بدهی کره به ایران در این قالب پرداخت شود، خاطر نشان کرد: این یک فاجعه است که تحریم‌ها و مشکلات اقتصادی مردم را هدف قرار داده و باعث رنج مردم ایران شده است. البته تنها تحریم‌ها مسبب مشکلات فعلی ایران نیست، مشکلات داخلی و مسئولان ایران هم در این شرایط تاثیرگذار هستند. من با تشدید تحریم‌ها مخالفم.

وی همچنین درباره آسیب‌های کودکان در وضعیت تحریم ها اعلام کرد: کودکان همیشه بیشترین آسیب را از تحریم‌های اقتصادی می‌بینند. این به همان دلیل است که من با تحریم‌ها مخالفم.

بازگشت اروپا به سمت آمریکا امری محتمل است

استاد علوم سیاسی دانشگاه یوسی‌ال‌اِی در رابطه با مواضع اروپا در مورد دولت ترامپ اظهار کرد: ترامپ به خوبی می‌داند که در این زمان، اروپایی‌ها اسنپ‌بک را رد می‌کنند، مخالفت با اسنپ‌بک یکی دیگر از سیاست‌های اروپا است که ترامپ می‌تواند از نظر خودش به لیست اقدامات ناشایست اروپا اضافه کند. برای همین هم انتخاب مجدد ترامپ عواقب وحشتناکی دارد که قابل تأمل و حتی تصور برای جهان نیست.

اندرسون درباره تغییر جهت اروپا و بازگشت به سمت آمریکا در صورت انتخاب مجدد ترامپ گفت: بله، این اتفاق ممکن است، هم‌چنین بسیاری از دولت‌های اروپایی نیز ممکن است، تغییر کنند و با دولت دوم ترامپ همکاری بیشتری داشته باشند.

احتمال جنگ بین ایران و آمریکا چقدر است؟

وی در خصوص احتمال جنگ میان ایران و آمریکا با وجود تنش های اخیر، اعلام کرد: نه، آمریکا قرار نیست با ایران جنگ کند. ترامپ از نظرر خودش شهرتی دارد که می‌خواهد آن را حفظ کند و بخشی از آن به دلیل وعده کاهش استقرار نیروهای آمریکایی در خاورمیانه است، بنابراین با ایران وارد جنگ نمی‌شود.

این استاد دانشگاه درباره عدم اجرای تعهدات اروپایی‌ها در قبال ایران اظهار کرد: اگر اروپا به تعهدات خود در برجام عمل نکرده، به دلیل تحریم های ایالات متحده است که اجازه معاملات با ایران را به اروپا نمی‌دهد.

اندرسون ضمن تاکید بر ادعاهای آمریکا در خصوص برنامه هسته‌ای ایران عنوان کرد: مطمئنا تهران به دنبال ساخت سلاح هسته‌ای نیست. برجام در دولت بایدن احیا می‌شود یا چیزی شبیه به برجام شکل می‌گیرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.